Inimesed

Laupäeval esilinastus muusikadokumentaal „Eesti muld ja Eesti Ruja“

„Ruja pole ei Rein Rannap ega Jaanus Nõgisto. Ruja on mõtteviis!“ (4)

Henry Linnard, 27. november 2017 00:01
SÕBRALIKULT KOOS: Kui filmi esilinastuse alguses tundus, et Rannap ja Nõgisto teineteist ei tervitagi, siis vähemalt kinosaali siseneti sõbralikult külg külje kõrval. „Pean endale tuhka pähe raputama, sest mis seal salata – olen kahjuks kaasa läinud müügiskeemiga. nagu ansambel kooseks ainult kahe isiksuse vastuoludest,“ tunnistab Rannap.Foto: Alar Truu

Ansamblist vändatud muusikadokumentaalist „Eesti muld ja Eesti Ruja“ poleks Ruja liige Rein Rannap osanud oodata niivõrd tihedat ja kiiretempolist filmi. „Teadsin ju algmaterjali. See oli minu jaoks täiesti tavaline – proovid, kontserdid ja mõned intervjuud, aga kokku on pandud selline tulevärk ning sündmuste ja tunnete kaleidoskoop,” selgitab ta.

„Eesti muld ja Eesti Ruja” pole film ansambli ajaloost, vaid ikkagi konkreetne kontsertfilm. „Vaatamata sellele nägin ma seal palju tagasivaateid ja meenutusi. Ma poleks osanud arvata, et mõned inimesed, keda ma justkui hästi tunnen, räägivad siin filmis nii hingestatult ja avavad ennast rohkem kui tavaelus,” imestab Rannap. „Seda on lausa üllatav vaadata. Ma ju tunnen neid inimesi. Nad on minu endised bändikaaslased, aga tavaelus pole ma neid kunagi sellisena näinud.” Muusik leiab, et ju oligi vaja võttemeeskonda ja intervjueerijat, et  bändimehed hakkaksid sügavamalt mõtisklema. „Nad ütlesid väga kauneid ja hingeminevaid lauseid.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.09.2018
„Rein Rannap süveneb klaverimängu sedavõrd, et võib endal kas või pea puruks lüüa!“
15.09.2018
Jaanus Nõgisto teeb filmi Risto Joostist
11.01.2018
TV3 VIDEO | Asi ametlik! Rein Rannap „Eesti otsib superstaari“ uues hooajas kaasa ei tee
12.12.2017
Ruja kauaoodatud kogumik „Põhi, lõuna, ida, lääs...” tuleb vaid e-letile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee