Inimesed

Prokuratuur süüdistab Katrin Lusti ebaseaduslikus sissetungis (164)

Televeeb, 21. november 2017 18:59
Katrin Lust Foto: Martin Ahven
Teleajakirjanik Katrin Lusti seiklused jätkuvad: kui viimati ähvardas teda kriminaalkaristusega petturist missiõpetaja Irene Erbi, siis nüüd on olukord veelgi hullem. Lust tegi hiljuti reportaaži julmast kassikasvandusest ning kassikasvanduse krahvinna Oksana Zuiko tungis nii Lustile kui ka tema kaameramehele isegi kallale. Prokuratuur aga süüdistab hoopiski Lusti ebaseaduslikus sissetungis. 

"Nii kallid sõbrad. Räägin teile nüüd pisut oma töö varjupoolest. Helistab mulle just politsei uurija ja teatab, et prokurör Natalja Lebed soovib mind kassikasvanduse omanike Zuikodega seoses kahtlustatavana ebaseaduslikus sissetungis üle kuulata. Tundub, et prokurör on asunud kaitsma Zuikosid, kellest üks on tapmise eest kinni istunud ja kes on ähvardanud kümneid kui mitte sadu kliente. Aga need süüdistused pole ükski pälvinud sellist tähelepanu prokuratuuri poolt, kuigi nad on lubanud inimesi maha lüüa jne.

Samal teemal

Samuti on kahtlustatav minu operaator, kes sai koha peal peksa ja eriti markantne on see, et kahtlustatavana soovitakse üle kuulata ka veterinaarkeskuse juhti, kes läks loomade heaolu koha peale kontrollima.

Politsei uurija teatas mulle, et kahtlustatavana on mul õigus ka advokaadile, millest ma pean eelnevalt siis teada andma. Ütlen ausalt, et sellist kõnet olen ma varem näinud ainult filmides...et mul on õigus advokaadile jne.

Tuletan meelde lugu oli lühidalt selline, et Zuikod kasvatasid kasse ärieesmärgil juba aastaid ja kõik, kes olid haige või surnud looma tõttu nendega ühendust võtnud, sattusid nende ähvarduste alla. Need ähvardused olid usutavad, sest nad tungisid ka meile oma maja ees politsei juuresolekul kallale. Aleksei Zuiko on muide tapmise eest ka karistatud.

Foto: TV3

Sisenesin kõigepealt ühe kassihuvilisena ühiselamu tuppa Oksana kutsel ja Oksana Zuiko lubas mul lahkelt võõra inimesena telefoniga oma kassipoegi filmida. Tähelepanuväärne on see, et kõik kassihuvilised kutsus ta sinnasamasse tuppa. Ühiselamu toas ei olnud voodit ega diivanit, mis võiksid viidata tema eluasemele. Mul oli küljes raadiomikrofon, mida mu kaameramees klappidest kuulis ja lindistas.

Umbes viie minuti pärast tuli veterinaarkeskuse juht (kellega meil oli kokkulepitud kontrollkäik) ja ta sisenes ruumi ja näitas oma töötõendit. Seejärel ma selgitasin, et olen ajakirjanik ja olen tegemas tema klientide palvel Zuikodest lugu ja tal on täielik õigus vastulauseks. Mina lahkusin kui Oksana Zuiko hakkas koha peal märatsema ja kutsusin politsei. Kaameramees tuli samuti mõne hetke pärast mulle järgi ja kohale jäi ainult veterinaarkeskuse juht.

Ma ei suuda uskuda, et prokuratuur kahtlustab mind sissetungis- eriti kui neil on olemas kõik lindid ja asjaosaliste ütlused. Kas neil tõesti muud teha ei ole?Muide, Zuikod koos oma juriidilise nõustaja Reimo Metsaga kaebasid alguses minu ja TV3 kohtusse, kuid siis hiljem loobusid hagist. Prokuratuur tundub, et ajab asja ikkagi edasi... sellest, et tekitati kehavigastusi operaatorile või et nad ajasid seal hämarat kassiäri - selle kohta ei ole aga veel ei kippu ega kõppu," kirjutas Lust oma Facebooki lehel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee