Inimesed

FOTOUUDIS | Paavst Franciscus andis Arvo Pärdile maineka autasu (5)

Toimetas Gerly Mägi, 19. november 2017 10:29
Foto: Arvo Pärdi Keskus
Laupäeval Vatikani apostlikus palees toimunud tseremoonial andis paavst Franciscus üle Ratzingeri preemiad. Sel aastal pälvis kahe nimeka teoloogi kõrval autasu ka helilooja Arvo Pärt.

Ratzingeri preemiat on nimetatud ka Nobeli preemiaks teoloogia valdkonnas. Sellega tunnustatakse väljapaistvaid isikuid teadustöö eest teoloogias või sellega seotud teadustes, preemia võib pälvida ka vaimuliku sisuga kunstiloomingu eest.

Samal teemal

Vatikani paavstipalee Clemensi saalis (Sala Clementinas) toimunud pidulikul sündmusel võtsid koos Arvo Pärdiga autasu vastu luteri teoloog, Strasbourgi oikumeeniliste uuringute instituudi direktor, professor Theodor Dieter ning katoliku teoloog, Bonni ülikooli emeriitprofessor Karl-Heinz Menke. Piduliku tervituskõne pidas Joseph Ratzingeri fondi president Federico Lombardi ning tseremoonial viibis palju kõrgeid kirikutegelasi.

Püha Cecilia Rahvusliku Akadeemia koori (Coro dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia) solisti, poiss-sopran Matteo Ruggeri esitusel kõlas ka Arvo Pärdi „Vater unser“, klaveril saatis teda helilooja ise. Teos on pühendatud paavst Benedictus XVI-le. 

17. novembril kohtusid preemia laureaadid lühikese visiidi käigus ka emeriitpaavsti Benedictus XVI-ga.

Paavst Benedictus XVI ehk Joseph Ratzingeri nimeline fond on preemiat välja andnud alates 2011. aastast ning selle saajate hulgas on silmapaistvaid teolooge üle maailma. Arvo Pärt on esimene muusik, kes on Ratzingeri preemia pälvinud.

Samal teemal

12.10.2018
Arvo Pärdi keskus Laulasmaal avab uksed külastajatele
12.01.2018
Arvo Pärt on seitsmendat aastat järjest maailma enim esitatud elav helilooja
22.11.2017
Paavst Franciscus külastab Baltimaid 2018. aasta septembris
15.11.2017
FOTOUUDIS | Rooma paavstile kingiti luksuslik Lamborghini Huracán