Inimesed

Imeteod ja märtrisurm: kuidas sünnivad tänapäeval pühakud? 

Sirje Presnal, 27. oktoober 2017 23:12
KULMINATSIOON: Kardinal Angelo Amato kuulutab isa Stanley õndsaks.Foto: Foto AP/Scanpix

Ka tänapäeval eeldab pühakuks saamine imetegu – kõige sagedamini on selleks kellegi imeline tervenemine, mis peab olema ametlikult dokumenteeritud ning pühakukandidaadiga seondatav. Oklahomast pärit katoliku preester isa Stanley Rother on pühakustaatusest just ühe imeteo kaugusel. Temast saaks esimene meessoost pühak Ameerika Ühendriikides.

23. september 2107, Oklahoma City. Kell näitab keskpäeva. Kohaliku konverentsikeskuse (Cox Convention Center) ümber vonkleb sadade meetrite pikkune järjekord. Algamas on ainukordne sündmus Ameerika Ühendriikide ajaloos – Oklahomast pärit preestri Stanley Rotheri õndsakskuulutamine.  

Seni ei ole maailma mõjukaimal riigil ühtki meessoost pühakut. Isa Stanley on esimene USA päritolu mees, kes on nii lähedal pühakustaatusele. Pärast õndsakskuulutamist on vaja veel vaid üht – dokumenteeritud ja Vatikanis kinnitatud – imetegu, et paavst saaks õndsakskuulutatud preestri pühakuks kanoniseerida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.03.2018
GALERII | Eesti katoliiklased tähistasid palmipuudepüha ristikäiguga
27.01.2018
Ajaloo pingelisim minutite mäng: jõudnuks vabastajad Tartusse mõni tund varem, oleks piiskop Platon ellu jäänud, kuid meie ilma pühakust
13.10.2017
TURISTIMAGNET: Tallinnasse saabus Moskvast Püha Matrona ikoon
21.07.2017
Eesti esimene ristimismaja sai õnnistuse nii preestrilt kui ka taevalt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee