Aapo Ilves oma kodulinnas Räpinas Foto: Teet Malsroos
Jaanus Kulli 28. oktoober 2017 00:13
Aapo Ilvesele ei meeldi sõna „kuulus“. Ta ütleb enda kohta, et on pigem „teedä miis“ ehk kirjakeeles teadja mees. Aga nii nagu ilves on Tallinna loomaaia vapiloom, on Aapo Ilves mõnes mõttes Räpina vapiloom  – ta ongi ehk selle Lõuna-Eesti väikelinna kõige tuntum tegelane. Räpinas on ta elanud terve oma elu ega kavatse kolida kuskile mujale. Kui, siis ainult koos Võhandu jõega, mis ta maja tagant läbi voolab. „Pealegi on siin hea töötada. Võib-olla just sellepärast, et Kuku klubi virvatuled nii kaugel on.“ Ka kirjutab ja luuletab ta põhiliselt lõunaeesti keeles.

Aapo Ilvesele ei meeldi sõna „kuulus“. Ta ütleb enda kohta, et on pigem „teedä miis“ ehk kirjakeeles teadja mees. Aga nii nagu ilves on Tallinna loomaaia vapiloom, on Aapo Ilves mõnes mõttes Räpina vapiloom – ta ongi ehk selle Lõuna-Eesti väikelinna kõige tuntum tegelane. Räpinas on ta elanud terve oma elu ega kavatse kolida kuskile mujale. Kui, siis ainult koos Võhandu jõega, mis ta maja tagant läbi voolab. „Pealegi on siin hea töötada. Võib-olla just sellepärast, et Kuku klubi virvatuled nii kaugel on.“ Ka kirjutab ja luuletab ta põhiliselt lõunaeesti keeles.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

Ja 31. oktoober 2017 14:38
rohkem ei saandu artiklist midagi, kui vaidluse ühe sõna üle - on küll tähtis asi - ei pole ta midagi ei teada ega teadja ;)
ei saa tasulist artiklit lugeda 29. oktoober 2017 09:17
aga esimestes lausetes on juba häirivad apsud - „teedä miis“ ehk kirjakeeles teadja mees.... ei ole teadja, vaid TUNTUD mees
sa ei saa ei saa artiklit lugeda 29. oktoober 2017 09:48
sulle turakale on kõik eelpoolkommentaarides selgeks tehtud. Veelkord,Teedä mees on teada mees mitte teadja mees. Ei ole tuntud, mine rumal aja seda juttu oma rumalale vanaemale. Ise rumal oled omale rohelise plussi pannud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS