Inimesed

Karl Ristikivi põrm sängitatakse Pärnumaal kodumulda (3)

Toimetas Marge Sillaots, 24. oktoober 2017 10:04
Foto: Helin Loik
Laupäeval, 28. oktoobril sängitatakse Pärnumaal Paadrema kalmistul kodumulda kirjanik Karl Ristikivi (1912–1977), kelle põrm jõudis hiljuti Eestisse Stockholmi metsakalmistult.

Sellega on sümboolses mõttes lõpule jõudnud suure kirjaniku kodumaatus, mida ta oma loomingus korduvalt mainis.

Samal teemal

„Kodumaatus oli üks etapp Ristikivi kui looja teekonnal. Mul on hea meel, et tema kodupaik ta taas vastu võtab,” on öelnud Janika Kronberg, Karl Ristikivi seltsi asutaja ja eestvedaja.

Eesti kirjanike liidu esimehe Tiit Aleksejevi sõnul on Karl Ristikivi loomingu väärtus kestev ja ajas kasvav. „Tammsaare luges teda oma mantlipärijaks ning ta ei eksinud – Ristikivi loomingut antakse välja üha uuesti ja selle mõju suureneb, mitte ei vähene,” ütles Aleksejev. „Kirjandusest ei pea alati vastuseid otsima, aga tänase päeva kohta on Ristikivil nii mõndagi öelda. Mida tähendab Euroopa ja mida tähendab olla eurooplane.”

Ristikivi kojujõudmine on lisaks kirjandusinimestele oluline kohalikele. Paadrema lähedal asuvas Uue-Varbla mõisas on avatud kirjaniku mälestustuba.

Karl Ristikivi mälestusteenistus Paadrema kirikus algab laupäeval, 28. oktoobril kell 14. Teenistuse järel maetakse urn Ristikivi tuhaga Paadrema kalmistule kirjaniku ema kõrvale.

Samal teemal

15.09.2017
PIKK KODUMAATUS SAI LÄBI: Karl Ristikivi põrm jõudis Eestisse
29.06.2016
Veel sel nädalal saab Tartus aimu Karl Ristikivi hingelistest otsingutest
08.04.2016
Emajõe Suveteater alustab juubelihooaega Ristikivi-ainelise lavastusega
17.11.2012
Reisi kirjanik Karl Ristikivi jälgedes!