Kuldnõel 2017: Kristina ViirpaluFoto: Alar Truu
Meisi Volt | Video: Alar Truu 12. oktoober 2017 11:01
Kolmapäeva õhtul jagati Tallinn Fashion Weeki raames välja Eesti moemaailma kõige tähtsamad auhinnad Kuldnõel ja Hõbenõel. Kuldnõela omanikuks sai tänavu Kristina Viirpalu.

Eesti haute couture'i jumalanna Kristina Viirpalu ütles intervjuus, et auhind on tema jaoks nagu täpp i peale. 

„Mitte, et ma oleks meeletult selle nimel pingutanud, aga ma pingutan naiste nimel ja nende naiste meeste nimel, kes naudivad seda, mida ma nende naistele teen,“ ütles rõõmust õhetav moelooja pärast gala lõppu. „Fakt on see, et see peab olema isikupärane ja tegema naise ilusaks. Ma loodan, et ma olen selle saavutanud,“ tänas Viirpalu oma suurepärast ja andekat tiimi.

Ei ole saladus, et Viirpalu hinnalist käsitööd ei saa enamik Eesti naisi endale lubada, kuna tema loomingu hinnad algavad mitmest tuhandest eurost. Mida ütleb ta neile, kes seda siiski sooviksid?

„Kõik algab inimesest endast, tema käitumisest, olekust, intelligentsist. Me võime kõik ennast imeliselt riidesse panna, ehtida kõige-kõigemate kallimate kleitidega, aga kui sa seda välja ei kanna ja kui see ei ole kooskõlas sinu isiksusega, siis see on kurb,“ tõdeb naine, et ilu algab siiski inimese seest.

Õrna pitsiga rikastatud kollektsioon näeb välja tõeliselt glamuurne ja pidulik, selle taga on aga suurem töö, kui disainikaugele inimesele esialgu paistab:

„Selle taga on veri ja pisarad. Tõesti väga palju tööd. Oleme seda välja töötanud vähemalt pool aastat. Ühe kleidi tikandi tegemiseks kulub pool kuud, suurele kleidile läheb kuu aega. Palju need andekad naised jõuavad teha, nad tahavad süüa, puhata ja kodus ka olla.“

Viirpalu kleidid on kuulsust kogunud ka väljaspool Eestit. „Ma olen nii palju maailma vallutanud, et nüüd oleks see aeg, et tahaks lihtsalt puhata. Ma tahaks hommikul välja magada, mere ääres jalutada nii, et ma ei peaks piinlikust tundma, et keegi minu järel ootab,“ ütleb disainer, et sooviks nüüd natukene puhata ja vaatab seejärel, mis edasi saab.