Mängufilm „Minu näoga onu“,
Anu Saagim 8. oktoober 2017 11:42
Hiljuti jõuds kinoekraanile Andres ja Katrin Maimiku tragikoomiline mängufilm „Minu näoga onu“, mis on kogunud märkimisväärselt vaatajaid ja saanud ka suurepärase tagasaside.

Vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv „Minu näoga onu“ on humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast.

Filmi maailmaesilinastus toimus tänavu suvel mainekal Karlovy Vary filmifestivalil, kus film osales võistlusprogrammis.

Filmi produtsendid on Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Kristina Lõuk. „Minu näoga onu“ tootis Kuukulgur Film koostöös Kinosaurus Filmiga, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Eriti kaunis on ka linateose muusika

Filmi “Minu näoga onu” lõpuloo “We Can Be Together” autor on eesti filmimuusika Grand Young Man Sten Sheripov, seekordse artistinimega Invisible Mother (Nähtamatu ema). Lugu jääb kuulajate sisekõrva silitama ilmselt tundideks pärast filmi lõppu.

Filmi üks lavastaja Andres Maimik kommenteerib: “Mis see Juhan Liiv luuletaski? Kui mina olin veel väikene mees, üks helin mul helises rinna sees. Ja kui mina sirgusin suuremaks, läks helingi rinna sees kangemaks...  Meie tuulisel ja paesel pinnal on just helin rinnus see, mis aitab igasugusest saastast läbi sumbata. Sama lugu on filmindusega. Ükskõik, kui raskeid inimsuhteid film ka ei käsitleks, on väga oluline, et lõpus jääks vaatajale kuidagi kerge ja puhastatud tunne. Steni hindamatu teene ongi see, et ta aitas meie autorite kollektiivil seda tunnet muusikaliseks briljandiks lihvida. Vilistage rõõmsasti kaasa”.

Kuula lugu!