Teater

GALERII | Esietendus Jack Nicholsoni staariseisusesse tõstnud vaimuhaigla draama „Lendas üle käopesa“ (22)

Denes Kattago, 7. oktoober 2017 14:43
Lendas üle käopesaFoto: Teet Malsroos
Rakvere teatris esietendus „Lendas üle käopesa“, mille ekraniseerinugus mängis end staariseisusesse toona nooruke USA näitleja Jack Nicholson. Eesti uuslavastuses mängib peaosalist mässajat teatri raudvara Üllar Saaremäe.

Etenduse järel jagati teatri auhindu nii näitlejatele kui teatri toetajatele. Sellele järgnes pidu. „Lendas üle käopesa“ läheb ka väikesele tuurile, tallinlased saavad seda näha juba 6. novembril. 

Samal teemal

Maailm kuulub tugevatele. Jänes teab hundi jõudu ja poeb põõsasse. Elu koosneb lihtsatest valikutest – olla jänes või hunt. Kõik ei ole siiski nii nagu meile tundub. Sageli on julge hundi rinnus arglik jänku ja arglik jänku võib kasvada suureks hundiks.

Tegevus leiab aset 60ndate Ameerika hullumajas. Peategelane Randle McMurphy pole lihtsalt huligaan, kes satub vangla asemel hullumajja. Ta on elumees, kes kukub alati jalgadele. Ootamatult leiab ta enda vastast kindlakäelise õde Ratchedi, kes valitseb jäigalt suletud psühhiaatriaosakonda.

Eili Neuhaus: „Inimese hing ihkab vabadust ja lendutõusmist. Kuid vabadus tähendab ka vastutust. Rohkem kui kunagi varem tuleb meil otsida kurjuse tagant headust, pimeduse tagant valgust, hukkamõistu asemel armastust.”

Dale Wassermani dramatiseeringu aluseks on Ken Kesey samanimeline romaan. 

Esietendus 6. oktoobril 2017.

Lavastaja Eili Neuhaus
Kunstnik Kristi Leppik
Valguskujundaja Arne Maasi
Tõlkija Mati Soomre
Osades Üllar Saaremäe, Margus Grosnõi, Grete Jürgenson, Ülle Lichtfeldt, Märten Matsu, Madis Mäeorg, Eduard Salmistu, Toomas Suuman, Tarvo Sõmer, Tarmo Tagamets.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee