Olen küll nõukaaegne, aga pole kunagi seda filmi heaks ega kultuslikuks pidada suutnud, üks jant vaid...raamat hea.Filmis oli Gabrieli mänginud Goloborotko tõesti kena mees, Agnese osatäitja ei meeldinud, Peeter Jakobi, Ivo osatäitja ,polnud küll mingi unistuste mees...Jama, kui kõik asjad pannakse ühte patta seksiga seoses...
ÕL- is on oskond mis toodab totakaid teemasid, mida ebloogilisem ja provokatiivsem, seda parem omanikele. Siin konkretne teemqa tõestuseks, homme tuleb uudis, et Kevade filmis oli Lible naiste sex ideaal.
nii Gabrieli kui Ivo kehastasid filmis väga mehelikud ja nägusad mehed. Olin väike kooliplika, kui filmi esmakordselt näidati, aga peaaegu k6ik filmi peategelased näisid mulle ja klassikaaslastele väga ilusad ja kenad. Agnese osas oli imeilus läti näitlejanna, kes kahjuks samuti on praeguseks elavate kirjast lahkunud.
Sel ajal polnud seks ees ja taga nagu praegu. Aga Saaremäe oli tollal poisiklutt ja jooksis omasugustega Nõmme vahel ringi. Aga vahva vend oli, hakkaja selline...
Idee pole eriti originaalne. Ilmselt on see inspireeritud nõukogude-aegsest muusikalisest lühifilmist "Ahvatluste tund", kus see härra just sellist müstilist persooni mängis. Isegi hobusekabi koos läikiva kabjarauaga olid talle külge sätitud, et ehtsam välja näeks.
Laulu üldine plaan on sarnane, aga meloodia ikka hoopis teine. pealegi Simpsoni laulus rohkem räägitakse kui lauldakse. Kui poleks seda kitarritinistamist, poleks sarnasust ollagi. Selliseid laulukesi on maailmas palju.
alati saavad märulifilmid õnneliku lõpu, aga olen ikka mõelnud, miks Gabrielil lõpukaadris nii murelik nägu oli. Ju ta juurdles, mis edasi saab. Abielluks Agnesega, saaks kümme last ja töötaks eluaeg näiteks möldrina?
Kohe näha, et veel üks, kes on palju kordi vaadanud filmi, aga pole viitsinud originaalteost läbi lugeda. Loe Eduard Bornhöhe raamatut "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad" ja sa saad teada, et Gabrielil polnud küll vaja möldrina tööd teha ega muul viisil äraelamiseks suuremat vaeva näha. Ja "Viimne reliikvia" pole mingi märulifilm.
Negatiivse, laimava pildi Ivost kui bandiidist ja vägistajat pealikust maalis teatavasti meie kirjanik Eduard Bornhöhe, kes oli ise suur venestamise pooldaja ja tahtis seega igati tsaarivõimude ees pugeda. Tänu sellele sai ta algul 1893.a. ametnikukoha Tallinna linnakohtusse, vanast peast 1907.a. Jõhvi ülemtalurahvakohtu eesistuja väärika ning tulusa ametikoha. Tegelikult oli see päris ajalooline Ivo Schenkenberg aga üsna osav ja vapper sõjamees ning väepealik, kes oskas vene rüüstajate eest linna põgenenud talurahvast ja linnakehvikest moodustada ning välja õpetada vägagi eduka väesalga. Mis saavutas sõjas mitme aasta jooksul mitmeid võite endast arvukamat vene väeüksuste üle.
See "metsavedade grupp" ulatus ikka sadadesse, paremail päevil ka üle tuhande, mis oli tollal arvestatav väesalk. Ning peeti nii varitsuse ja sissisõda, kui anti ka suuremaid lahinguid vene väesalkade vastu. Näiteks löödi ka tatari ratsaväge kui ka bojaaride sõjasalku. Vallutati ka asustatud punkte.
Millise venna ta siis ära tappis? Olgu siis filmis või raamaus. Oma venda Cristopherit igatahes küll mitte, see oli küll vapper, kuid mõtlematu uljaspea ning langes hiljem Rakvere all tema salgas venelaste vastu võideldes. Muuseas, too filmi-Gabriel polnud ei ta vend ega isegi mitte poolvend. Vaid Ivo isa, Tallinna mündimeistri poolt peresse kasvama võetud vanemateta segavereline kasulaps. Negatiivse pildi Ivost kui bandiidist ja vägistajat pealikust maalis teatavasti meie kirjanik Eduard Bornhöhe, kes oli ise suur venestamise pooldaja ja tahtis seega igati tsaarivõimude ees pugeda. Tänu sellele sai ta algul 1893.a. ametnikukoha Tallinna linnakohtusse, vanast peast 1907.a. Jõhvi ülemtalurahvakohtu eesistuja väärika ning tulusa ametikoha. Tegelikult oli see päris ajalooline Ivo Schenkenberg aga üsna osav ja vapper sõjamees ning väepealik, kes oskas vene rüüstajate eest linna põgenenud talurahvast ja linnakehvikest moodustada ning välja õpetada vägagi eduka väesalga. Mis saavutas sõjas mitme aasta jooksul mitmeid võite endast arvukamat vene väeüksuste üle. Lüües muusas ka Ivan Groxznõi tatarlaste väeüksusi. Muuseas vallutas ta ka näiteks venelaste käest tagasi Tartu. Väesalk kaotas ning löödi puruks mitmekordses ülekaalus olevate vene vägede poolt Rakvere lahingus. Ja seda suuresti tänu just vend Christopheri omavolilisele tegevusele ning allumatusele.
Ajaloolisest päris Ivo Schenkenbergist ei tohi kirjutada tabuteema! Kuigi too raamatu ning hiljem filmi antikangelane on tegelikult pigem päris Ivo Schenkenbergi laimav karikatuur.
Terminit küll veel polnud kuid nähtus oli sellegi poolest. Et mõned filmide koloriitsed meeskangelased tüdrukud unistama ja fantaseerima panid. Nii et ihu värises ja tuttki niiskeks läks.
Tõesti või? Aga kas sa pole tähele pannud, et negatiivsed, pahad poisid romantilistele naistele just eriliselt meeldivadki. Ikkagi originaalsemad ja romantilisemad, kui mingid igavad pehmod.
KOMMENTAARID (28)