Tele

Televaataja küsimus: kas „Terevisiooni“ ilmateade valetab? (4)

Televeeb, 2. oktoober 2017 13:12
Ilmateade "Terevisioonis" 8.09Foto: kuvatõmmis/ ERR
Õhtulehe poole pöördus üks televaataja, kes on suur „Terevisiooni“ fänn. Kuid talle on silma jäänud, et hommikusaate ilmaprognoos on alati liialt helde ning näitab varajastel hommikutundidel õues olevat hulga soojemaid temperatuure, kui tema termomeeter.

„Ilmateade näitab ikka hulga soojemaid temperatuure, kui tegelikult väljas on. Ise elan ma Kadriorus  ja kui „Terevisioonis“ on ilmateate järgi hommikuti sooja lausa 12-13-14 kraadi, siis minu termomeeter näitab küll alla 10 kraadi sooja,“ tõdes hommikusaate fänn.

ERRi pressiesindaja Silver Kuusiku sõnul võib erinevus tulla sellest, et „Terevisiooni“ välisrõdul kuvatavad numbrid tulenevad termomeetrist, mis on paigutatud telemaja katusele ning selle järgi Tallinna soojakraadid võetaksegi.

„Temperatuuri mõõtmine oleneb ju mitmetest asjaoludest, nt kas termomeeter on varjus või lagedama päikese käes jms. Sisuliselt siis nii, et ei saagi olla kindel, et temperatuur, mida näen oma köögiakna peal olevalt termomeetrilt, on sama, mis „Terevisiooni“ termomeetril. Mõõtmistingimused on ju erinevad. Kõikide kodudega sama termomeetrinäitu saavutada on ilmselgelt võimatu,“ selgitas Kuusik.

Samal teemal

17.09.2017
VIDEO JA FOTOD | „Terevisioonis“ tegi debüüdi uus uudistelugeja Juhan Kilumets
02.09.2017
„Terevisioon“ saab veel ühe uue näo: värske uudistelugeja on Juhan Kilumets
26.08.2017
Liisu Lass ERR-i teleuudiste juhi ametist: mõtlesin pakkumisele paar päeva
26.08.2017
Vastne ERRi teleuudiste juht Liisu Lass: „Mõistad, et kui keegi ütleb sulle, et te teleris ju rääkisite … siis nii ongi.“