Foto: Promomaterjal
Toimetas Helen Pentsa 27. september 2017 15:26
Laupäeval vallutab klubi Rock Cafe lavalaudu Rootsi metal-ansambel Arch Enemy. 14-pealine tuuriseltskond saabub Eestisse laupäeva hommikul pärast väljamüüdud kontserti Riias. Lavatagused nõudmised on ansamblil siiski üpris tagasihoidlikud.

Bänd on palunud korraldajalt kolm toidukorda päeva jooksul. Bändi riietusruumi on muuhulgas palutud 95 pudelit vett, juustuvalikut, šokolaadi, 2 liitrit apelsinimahla, piima, 48 pudelit kohalikku õlut ja 2 pudelit punast veini. Eraldi on rõhutatud, et kogu backstage peab olema suitsuvaba ning terve päeva vältel peab saadaval olema värske kohv. 

Arch Enemy moodustus algselt kui nii-öelda supergrupp, mille liikmed olid olnud osalised ansamblites Carcass, Armageddon, Carnage, Mercyful Fate, Spiritual Beggars, Nevermore jpt. Bändi loojateks olid pikaaegne Carcassi liige Michael Amott (kitarr) ja Johan Liiva (vokaal). 1996. aastal ilmunud debüütalbum

„Black Earth“ tõi bändile suure tuntuse kodumaal ning ka Jaapanis. Kaks aastat hiljem ilmunud „Stigmata“ tõi laiema tähelepanu Euroopas ja USAs.

2000. aastal otsustas Johan Liiva lahkuda ning tema asemele asus väga kurjahäälne naisvokalist Angela Gossow. Meloodilist death metal'it viljelev Arch Enemy on tuuritanud koos väga nimekate raskemuusikabändidega, sealhulgas Slayeri, Machine Headi, Triviumi ja Opethiga.

2014. aastal otsustas lahkuda ka Angela Gossow ning uueks vokalistiks sai Kanada päritolu Alissa White-Gluz. Tänaseks päevaks kuuluvad bändi veel ka Michael Amott (kitarr), Jeff Loomis (kitarr), Sharlee D'Angelo (bass) ning Daniel Erlandsson (trummid). 

Bänd jõuab Tallinnasse tuuri „Will To Power Tour 2017“. Kontserdi külalisesinejana astub üles Ukrainiast pärit Jinjer.