Mehe suguelundit meenutav joonistus multikas "Mesilane Maya"Foto: Facebook/Chey Robinson
Toimetas Keit Paju 27. september 2017 10:19
Eelmisel nädalal kirjutasime, et Netflix kustutas enda platvormilt lastemultika „Mesilane Maya“ ühe osa, kuna üks lapsevanem märkas seal peenist meenutavat joonistust. Sama multifilm oli kättesaadav ka Telia kodulehel, nüüdseks on see eemaldatud.

„Paraku tuleb vahel kokku puutuda ka juhtumitega, kus kellegi kohatu nali paneb löögi alla mitmed teised osapooled. Otsustasime kõnealuse episoodi meie valikust eemaldada ning informeerime sellest ka sarja levitajat,“ kommenteeris Telia Eesti meelelahutuse ja multimeedia valdkonna juht Karl Anton ERR Menule.

Estinfilmi juht Mati Sepping tõdes, et kogu juhtum oli paras üllatus.

„See oli animaatori väga mage nali, mida produtsent ja levitajad ei osanud vaadata, aga kellegi terav pilk nägi ära. Kui me saame materjali kätte, siis seda vaatavad tõlk, toimetajad, lõpuks ka helimehed, aga kõikidel jäi selline pisidetail nägemata, see on üllatus,“ tõdes Sepping ERR-ile.

Asi võeti üles pärast seda, kui üks lapsevanem märkas, et multifilmis, mida ta laps vaatab, oli näha siivutut kaadrit. 

Foto: Facebook/Chey Robinson

„“Palun olge tähelepanelikud selle suhtes, mida teie lapsed vaatavad! Ma tean, et ma ei ole hulluks minemas ja ma tean, et midagi sellist ei tohiks lastesaates olla! Ma olen ülimalt pettunud ja ei ole ühtegi põhjust, miks mu lapsed peaksid midagi sellist vaatama!“ kirjutas Chey Robinson postituses.