Raamat

Menuki „Tüdruk rongis“ autor Paula Hawkins: „Kardan väga-väga paljusid asju.“ 

Kai Väärtnõu, 30. september 2017 00:01
PÕNEVIKUMEISTER: Küsimusele, kas tänapäeval, kui kõigi meie elud on sotsiaalmeedia tõttu nii avalikud, pole hirmus keeruline mõrvale motiivi leida, vastab Paula Hawkins: „Mõrva peamised motiivid on ju endiselt raha ja seks – asjad, mis on alati olemas olnud ja mis jäävad alatiseks olema.“Foto: Vida Press

Kuidas saada miljonäriks? „Tuleb kirjutada põnevik, mida ostaksid ameeriklased,“ õpetab Briti menukirjanik Paula Hawkins. Ta teab, millest räägib – tema esimest romaani „Tüdruk rongis“ on tänaseks müüdud paarkümmend miljonit ja sellest vändatud samuti miljoneid teeninud film.

Ehkki eestlaste panus Paula Hawkinsi rahakotti pole ameeriklastega ühestki otsast võrreldav, püsis „Tüdruk rongis“ siingi edetabeleis kuude kaupa. Koos e-raamatuga on seda tänaseks müüdud umbes 10 000 eksemplari ehk kümme korda rohkem kui üht keskmist ilukirjanduslikku teost.

Ja nüüd, kui eesti keeles ilmus tema uus ja piiri taga juba menukiks kerkinud põnevik „Vete sügavusse“, andis muidu äärmiselt intervjuupelglik Hawkins Londonis hea meelega Õhtulehele vastuseid.

Kuidas te end pärast raamatu „Tüdruk rongis“ edu premeerisite? Läksite ostsite teemante ja uue auto?

Ei, teemante mul pole. Samuti pole ma elu sees omanud autot. Elan Londoni kesklinnas, mul pole seda lihtsalt vaja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2019
Bestselleri „Naine aknal“ autor valetas ajuvähi kohta
21.01.2017
Iga raamat, mis maailmas laineid lööb, Eesti lugejat ei eruta
11.10.2016
ARVUSTUS: "Tüdruk rongis" - traagiline krimilugu või popkorni-maiguline naistekas?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee