Inimesed

Aastateks ratastooli vangistanud haiguse järel lahkus muusik ja helilooja Uku Kuut (8.07.1966–22.09.2017)

„Uku Kuut teadis, et ta varsti läheb, ja oli õppinud selle teadmisega elama.“ (19)

Rainer Kerge, 25. september 2017, 00:03
Foto: ÕL arhiiv

„Uku oli erakordselt balansis sell, väga tasakaalukas. Ta võis täiesti vabalt ja igasuguse sentimentaalsuseta rääkida oma haigusest. Kirjutas, et asi lõpeb sellega, et ühel hetkel ei jaksa ta enam hingata. Ta ei liikunud enam niikuinii, kirjutas arvutis teksti ainult silmi liigutades,“ räägib kirjanik Peeter Sauter, kes suhtles Facebookis Ukuga veel neljapäeval. Reedel vandus muusik ja helilooja Uku Kuut aastaid vaevanud rängale tõvele alla.

Peeter Sauter ja Uku Kuut hakkasid mõtteid vahetama vast poolteist kuud tagasi. Sauter sattus väitlema ühes Facebooki vestluses, mis rääkis piiblikoolist. Seal tekkis tal diskussioon Uku Kuudiga, mis kandus üle privaatvestlusse.

„Sellega oli umbes nagu armumisega: tekkis kontakt ja oli tunne, nagu me oleks vanad sõbrad. Mõistmine oli hea,“ kommenteerib Sauter. „Me rääkisime palju usuküsimustest. Uku oli sügavalt religioosne inimene. Tal oli ratsionaalne analüüs olemas, aga kuna ta uskus, siis ta ei torkinud sellega oma usku. Sa võid nii usust ilma jääda – kui hakkad kella tükkideks võtma ja sul polegi pärast muud, kui vaid hunnik tükke. Ta teadis seda ja hoidis oma usust kinni. Eks usk aitas tal elada ja olla.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. jaanuar 2019, 09:27
Uku Kuudi lesk Kertu lähedase hooldamisest: olete väsinud, jah, aga see ei loe
24. september 2017, 00:03
Uku soovis võimalikult kaua oma Kertu kõrval olla
23. september 2017, 15:11
KUULA: Uku Kuudi parimad palad
6. mai 2017, 04:00
Uku Kuut: "Kõike on võimalik üle elada, kui meel on rahulik."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee