Inimesed

HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Rain Tolk saia ei söö ja käsitööõlut ei joo (18)

Anu Saagim, 20. september 2017, 22:57
Hommikusöök staariga - Rain Tolk ja Anu Saagim restoranis Saku Gastro
Bravuuritar kutsus hilisele hommikusöögile hetkel Eesti ühe kõige ihaldusväärsema, loomulikult peale Tanel Padarit, poissmehe Rain Tolgi.

"Täna on mul näiteks viis saadet kuhu olen palutud. Hommikul olin Vikerraadios, nüüd tulin siia Õhtulehe veebisaatesse „Hommikusöök staariga”, siit jooksen R2 muusikaviktoriini salvestusele, edasi Ringvaatesse ning sealt otseTV3 Seitsmestesse Uudistesse," seletas staarfilminäitleja Rain Tolk, kui oli maha prantsatanud Rotermanni kvartalis hiljuti avataud Saku Gastro maitsekasse bistroosse.

Hommikusöök staariga - Rain Tolk ja Anu Saagim restoranis Saku GastroFoto: Jörgen Norkroos

Rain, mida sooviksid täna hommikul nautida?

Võtaks ühe tavalise õlle. Sellise normaalse õlle, mille peale sa ei pea mõtlema, mida sa jood. Lihtsalt jood. Olen nendest käsitööõlledest väsinud.

Aga septembrikuus me ju ei joo, võtaksid võib-olla alkoholivaba õlle?

Purju ei jää, aga paksuks lähed ikka. Tegelikult pole ma üle kuu aja joonud. Täna on esimene. Mul oli borrelioos. Täna kusjuures peaks minema veel kontrolli.

Ja siis jood hommikul õlut?

Kas see mõjutab kuidagi analüüse, ma ei usu...

Kust sa selle puukborrelioosi üles korjasid?

Pikemat meeleolukat intervjuud Rain Tolgiga loe juba homsest Õhtulehe veebist!

Hommikusöök staariga - Rain Tolk ja Anu Saagim restoranis Saku GastroFoto: Jörgen Norkroos

Bravuuritar ja restoran Saku Gastro peakokk Kostja valmistasid staarnäitlejale hommikusöögi, mi sobib suurepäraselt ennelõunase õlle kõrvale.  

Hommikusöök staariga - Rain Tolk ja Anu Saagim restoranis Saku GastroFoto: Jörgen Norkroos

Peakokk Kostja: Suurele filmistaarile, kes öö otsa üleval ja hommikul pisut lommis moega, sobib üks mehine hamburgeri amps. Selle valmistamine on imelihtne. Vaja läheb üht korralikku saiapätakat, mehist loomalihast valmistatud hakklihakotletti, majoneesi, ketšupit, ohtralt magusat sibulat, soola, pipart, oliiviõli, kodumaist hapukurki, pisut salatilehti ja loomulikult õlis küpsetatud friikaid.  

Ühe tõeliselt maitsva burgeri valmistamist vaata meie videost!

Hommikusöök staariga - Rain Tolk ja Anu Saagim restoranis Saku GastroFoto: Jörgen Norkroos

Ja kuigi Rain hoiatas, et saia ta ei söö ja käsitööõlut ei joo, siis...

Hommikusöök staariga - Rain Tolk ja Anu Saagim restoranis Saku GastroFoto: Jörgen Norkroos

Kes on see mees?

Rain Tolk kogus tuntust ETV skandaalses musta huumori sarjas „Esto TV“, kus nad koos Ken Saaniga süüdimatute provokaatoritena esinedes paljastasid silmakirjalikkust ja lollust ühiskonnas, suutes sel viisil üles ärritada suure osa eesti avaliku elu tegelastest. Saatesarjale järgnesid libadokumentaalid „Welcome to Estonia“ (2002) ja „Vali kord!“ (2004).

2006. aastal debüteeris Rain Tolk näitlejana peaosas Veiko Õunpuu lühimängufilmis „Tühirand“, mis on Mati Undi samanimelise novelli ekraniseering. Ühtlasi oli Tolk ka filmi stsenarist ja kaasprodutsent. „Tühirand“ pälvis aasta parima filmi tiitli ja Kultuurkapitali preemia.

2007. aastal järgnes peaosa samuti Mati Undi ainelises ja Veiko Õunpuu lavastatud „Sügisballis“, mis esimese Eesti filmina jõudis Veneetsia filmifestivali võistlusprogrammi ning ühtlasi võitis peaauhinna  programmis “Orizzonti”. Filmi saatis tõeline edu nii Eestis kui väljaspool, kokku osales „Sügisball“ ligi 70 rahvusvahelisel filmifestivalil ning pärjati paljude mainekate festivaliauhindadega. Rain Tolk valiti aga 2007. aastal Euroopa 25 lootustandvama noore näitleja hulka (Shooting Star 2007).

Koos Andres Maimikuga on Tolk olnud kolme täispika mängufilmi režissöör - „Jan Uuspõld läheb Tartusse“, „Kormoranid“, „Umbkotid“. Lisaks on nad teinud ka mitu dokumentaalfilmi. 2016. aastal astus Tolk ühe peaosalisena üles režissöör Toomas Hussari mängufilmis „Luuraja ja luuletaja“, kus tema kanda oli luuletaja Miku Tähni roll. 2017. aastal järgnes üks peaosadest Katrin ja Andres Maimiku mängufilmis "Minu näoga onu", mille pidulik esilinastus on 21. septembril korraga kolmes Tallinna kinos. Kinodes üle Eesti hakkab film jooksma alates 22. septembrist. 

Samal teemal

17. november 2017, 13:15
Karl-Erik Taukar: kui kontsert Saku suurhallis peaks ebaõnnestuma, siis pidutseme bändiga kuni uue aastani välja!
22. oktoober 2017, 09:37
VIDEOINTERVJUU | KATRIN KARISMA: Hollywoodis ilmselt peavadki naised lavastajatega magama, Eestis küll mitte
19. oktoober 2017, 12:59
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Katrin Karisma: rivaalitsemine pole ka meie diivadele võõras
16. oktoober 2017, 09:14
VIDEOINTERVJUU | Ivo Linna: „Aastad tulevad nagunii, aga neid ei pea kramplikult lugema, ei pea hakkama vanainimeseks.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee