Disainioksjoni näitusFoto: Erakogu/ Disainiöö
Toimetas Meisi Volt 18. september 2017 13:23
Täna alustab Tallinnas Solaris Keskuses eelprogrammiga Eesti suurim disainifestival Disainiöö, mis toob järgneva nädala jooksul linna südamesse mitmed moekollektsioonide esmaesitlused, filmid, vestlusringid ja disainirariteetide oksjoni. Solaris Keskuse turundusjuhi Kristiina Kullo sõnul on tänaseks keskusesse koondunud Eesti kultuurimaastiku tõelised tipud nagu PÖFF ja Tallinn Music Week.

„Pika ja väärika ajalooga Disainiöö võõrustamine on selles osas loomulik jätk, et saame oma külastajatele pakkuda Eesti põnevamaid ja ainulaadsemaid kultuuri- ning disainielamusi,“ lausus Kullo.

Ülevaade Solaris Keskuses toimuva Disainiöö eelprogrammi sündmustest:

Disainioksjoni näitus

18. septembril avatakse Disainioksjonil osalevate toodete näitus. Näitusel on kuni kümme disainirariteeti, mille hulka kuuluvad näiteks Boris Berlini 100% taaskasutatud plastist valmistatud vildist toolid ja Karlotta nahast voorusevest. 27. septembril toimub Solarises soojendusoksjon, mille käigus läheb enampakkumisele kolm eset, teiste hulgas Rolf Benzi lounge-tool 394, Labsdesign. Disainioksjonist saadav tulu läheb noorte disainitalentide enesetäienduse toetuseks.

Mood ja melu

22. septembril kell 17 toimub elustiilifotograafi Artur Sadovski uue T-särgi brändi esitlus. Päev hiljem, 23. septembril kell 14 leiab Solarise Eesti Disaini Majas aset Eesti Kunstiakadeemia moedisainitudengi Krista Tulpi kollektsiooni Piece of Cake esitlus. Kollektsiooni teeb eriliseks see, et esemed on ilma õmblusteta ehk loodud laserlõikuriga.

Filmid ja vestlusringid

Filmi- ja disainisõpradele näidatakse kaasamõtlemiseks 25. septembril Apollo kinos design talk lühifilme, kus oma ametit ja loomingut avavad armastatud Eesti disainerid. Samuti toimub 26. septembril kell 14 kinos Artis eelregistreerimisega arutelu teemal „Mille järgi valid tekstiilimaterjali? Arengusuunad tekstiili- ja nahatööstuses“.

Alates 18. septembrist kuni Disainiöö lõpuni on Solarises Eesti Disaini Majas avatud ka Disainiöö infopunkt. Disainiöö põhiprogramm jätkub 25. septembril Noblessneri valukojas.