Film

REKORDAASTA: sel sügistalvel jõuab kinodesse kaheksa Eesti täispikka mängufilmi. Mida on vaatajail oodata?

Maimikud said filmiks „Minu näoga onu“ tõuke keerulistest suhetest oma vanematega (1)

Aigi Viira, Kais Allkivi, 9. september 2017 00:01
PINGELINE SUHE: Katrin ja Andres Maimiku teise ühise filmi peakangelasel, muusikakriitik Hugol (Rain Tolk) on läbi saanud lahutus, käes on masendus ning peas kindel plaan uus elu üles ehitada. Kuid tema ukse taha ilmub kiuslikupoolne muusikust isa Raivo (Roman Baskin).Foto: Kaader filmist

Aasta oli 2011, kui peeti näidendikonkurssi „Mereäärsed lood“. Stsenarist ja režissöör Katrin Maimik kirjutas näitemängu mere ääres elavast mehest, kel on varvaste vahele lestad kasvanud ning kelle ellu ilmub ühtäkki tema isa. Sellest sai alguse Katrin ja Andres Maimiku tragikomöödia „Minu näoga onu“, mille veduriks on isa-poja jagelemine.

„Isa ja poja suhe oli ses loos täiesti olemas, armukolmnurka mitte. See tuli hiljem filmistsenaariumi arendades sisse. Lestad varvaste vahelt kadusid, lugu muutus psühholoogilisemaks ja realistlikumaks,“ võrdleb Katrin muiates algset ja peatselt kinodesse jõudvat varianti.

Filmilooks sai Katrin impulsse otse elust. „Kirjutasin üles olukordi oma suhetest vanematega ja mind inspireeris väga Andrese isa,“ naeratab Katrin.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.10.2017
Režissöör Priit Pääsuke: filmisime „Keti lõpu“ 13 päevaga ja peamiselt ühes kohas
14.10.2017
KATRIN MAIMIK: „Keegi ei pea elama mingisuguse mustri järgi. Elad ikkagi nii, kuidas sulle tundub kõige õigem.“
13.10.2017
LOE HOMSEST ÕHTULEHEST | Katrin Maimik: „Keegi ei pea elama mingisuguse mustri järgi. Elad ikkagi nii, kuidas sulle tundub kõige õigem.“
25.09.2017
Maimikute „Minu näoga onu“ kogus avanädalavahetusel 5500 vaatajat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee