Inimesed

Peatsel juubilaril Marju Länikul on tähistamiseks teinegi põhjus – „Karikakar“ valiti Eesti saja aasta suurimaks hitiks

Marju Länik: „Auhindadest tähtsamgi on minu kuulajate armastus!“ (12)

Henry Linnard, 4. september 2017 00:01
„KARIKAKRA“ TRIUMF: Sedapuhku on karikakra õielehti kitkumatagi selge, et Eesti rahvas armastab Marjut ja tema hittlugu.Foto: Rene Suurkaev / ERR
„Laulu esitajale on tähtsaimast tähtsam see, kui armas on laul rahvale ja kuidas see kuulajaid puudutab, neile südamesse läheb,“ ütleb saja aasta hitiks valitud „Karikakra“ laulja Marju Länik, lugedes ette südamlikke soove, mis on talle Raadio 2 konkursi „Saja aasta hitt“ võidu puhul saadetud: „Imearmas laul ja imearmas esitaja. Sellest loost saab osa ka järgnev põlvkond. – Ilus laul, millega kaasneb palju ilusaid mälestusi. – Laul on „Karikakar“ ja sina oled roos.“ „See teeb südame kohutavalt soojaks!“ kinnitab Marju.

Esimest korda laulis Marju Länik „Karikakart“ 1983. aasta lõpus Eesti Televisiooni aastalõpusaates „Pop '84“. Laul sai hoobilt tiivad ja puges inimeste südametesse. „Nii on ta lennanud tegelikult kõik need aastad,“ arvab laulja. „Karikakrale“ lõi viisi Mikk Targo, sõnad kirjutas Marju koos Jüri Kõrgemaga, kes võib võidurõõmu tunda pilvepiirilt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.09.2017
VAATA JA KUULA | Millise Marju Läniku laulu hääletasid parimaks Õhtulehe lugejad?
05.09.2017
Marju Länik: "Rasked ajad tuleb üle elada, mitte alla anda!"
05.09.2017
KUULA | Marju Länik avaldas juubeli eel uue laulu
04.09.2017
VAATA, KUULA, HÄÄLETA: milline on sinu lemmik Marju Läniku laulude seas?