Inimesed

Marju Läniku "Karikakar" valiti parimaks Eesti hitiks (88)

Õhtuleht.ee, 1. september 2017 19:34
Marju LänikFoto: STANISLAV MOSHKOV
Järgmisel neljapäeval 60 aasta juubelit tähistav Marju Länik sai ühe sünnipäevakinkidest kätte juba enne tähtpäeva. Marju hitt „Karikakar“, mis kõlas esimest korda 1984. aastal aastalõpusaates „Pop '84“, valiti Eesti rahva poolt kõigi aegade parimaks lauluks. Selleks ongi ju karikakar loodud!

„Selliseid lugusid, mis meid ühendavad, pole vaja üldse eraldi meelde tuletada. Need on ju peas,“ räägib Raadio 2 hittloo valimise projekti eestvedaja Erik Morna. „Suvise kampaania kohta oli hääletajaid päris palju – ligi 3000. Umbes sama palju nagu neid oli paar aastat tagasi, kui valisime koos kuulajatega Eesti kõigi aegade parimat albumit. Tookord pani asja kinni Ewert & The Two Dragonsi „Good Man Down",“ lisab ta.

Samal teemal

Hääletajad tunnistasid parimaks kodumaiseks palaks Marju Läniku ja ansambli Mahavok esitatud laulu „Karikakar“ (autorid Mikk Targo ja Jüri Kõrgema). Sellele järgnesid Tõnis Mägi „Koit“ (autor Tõnis Mägi), Ruja „Eesti muld ja Eesti süda“ (autorid Rein Rannap ja Lyhdia Koidula), Claire's Birthday „Venus (autor Vaiko Eplik), Curly Stringsi „Kauges külas“ (autorid Eeva Talsi ja Kristiina Ehin), Jaak Joala „Unustuse jõel“ (autorid Arne Oit ja Heldur Karmo), Genialistide „Leekiv armastus“ (autor Ivar Põllu), Chalice'i „Minu inimesed“ (autor Jarek Kasar, arranžeerinud Tõnu Kõrvits), Fixi „Tsirkus“ (autorid Vello Toomemets ja Juhan Sütt) ning Ott Leplandi „Kuula“ (autorid Ott Lepland ja Aapo Ilves).

„Kui tuli teade, et Eesti Vabariik saab 100-aastaseks, tekkis küsimus, kuidas me nii kaua oleme elada suutnud? Mis on meid püsti hoidnud? Loodus ja kunst. Õhk, vesi ja muusika. Kõigi aegade parimat õhku ja vett on keeruline meelde tuletada, aga seda asendamatut ainet, muusikat, eriti selliseid lugusid, mis meid ühendavad, neid ei peagi meelde tuletama, need on ju peas,“ selgitab projekti eestvedaja Erik Morna hiti valimise tagamaid.

Valitav lemmiklaul võis olla ükskõik, missugune muusikapala – koorilaul või instrumentaal, öölaulupidude klassika või tantsuklubide lemmik, trumm ja bass või bass ja kannel – peaasi, et kodumaine ja väärib austavat tiitlit.

Raadio 2 rahvahääletuse kümme parimat

1. Marju Länik „Karikakar“

2. Tõnis Mägi „Koit“

3. Ruja „Eesti muld ja Eesti süda“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee