Inimesed

VÕIMALIK VAID SAAREMAAL: krutskeid täis naabrid tögavad vennakesi teeviidaga (4)

Toimetas Denes Kattago, 1. september 2017, 10:11
Foto: TAIRO LUTTER
Saaremaal Salme vallas on Tehumardi–Lõmala maantee äärde paigaldatud omaalgatuslik teeviit viitega Tõnu ja Rein Hüüdma sünnikodule. Korraliku kujunduse ja viimistlusega viit jätab möödasõitjale vendadest mulje kui küla ajaloos väärikat rolli mänginud isikutest.

Saarte Häälega vestelnud Tõnu Hüüdma ütles, et esiteks pole nende praegune elukoht üldsegi sünnikodu ning teeviit on püsti pandud ilma nende teadmata. Vennad on viida kolmel korral maha võtnud, kuid ometi ilmub see järjekindlalt tee äärde tagasi. 

Tõnu sõnul pole tal aimugi, kes selle viida valmistas ja tee äärde püsti pani. Naabritelt on kummalisse olukorda sattunud Tõnu kuulnud, et viida olla paigaldanud keegi paksema väljanägemisega poiss.

Kohaliku rahvaga vesteldes sai ajaleht teada, et kuna vendade Hüüdmade koduõues on kõikvõimalikku kila-kola ja ehitusjääke, siis kutsutakse seda paika ka Tondi öömajaks.

Valla ehitus- ja maanõunik Jüri Kluge sõnul võib kogu jandi põhjuseks olla aga asjaolu, et alkoholilembeste vendade maine pole just kõige kõrgem, mistõttu ei saa välistada, et viida sättimine teepervele on mõne külaelaniku krutski.

Samal teemal

10. mai 2018, 10:24
Haldusreformi tõttu tuleb välja vahetada pea 60 000 euro eest teeviitasid
5. september 2017, 19:52
300 KOORMAT MEREPÕHJAS: saarlaste viimne viikingiretk
29. august 2017, 09:47
Mis sa siin teed? | Varas küsis majas ööbinud esinaiselt väljapääsu
29. august 2017, 09:40
Meevaras tekitas tuhandeid eurosid kahju

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee