Inimesed

Prints Carl Philip teatas uhkelt beebi soo: "See on poiss!" 

Õhtuleht.ee, 31. august 2017 16:18
Kuninglik paar tänavu 10. mail. Foto: NTB SCANPIX
Rootsi õukond andis eile teada, et kell 11.24 tuli ilmale prints Carl Philipi ja printsess Sofia teine laps. Selles, kas vastne ilmakodanik on poiss või tüdruk, praeti elevil rootslasi veel mitu tundi.

Pärast lõunat andis Rootsi õukond välja pressiteate, milles kinnitas, et maimuke on terve. „Ema ja laps tunnevad end hästi.” Kell 15 kohaliku aja järgi astus õnnelik isa Carl Philip (38) Stockholmis Danderydsi haiglas ajakirjanike ette ning kuulutas: „Alexander saab rõõmsaks, sest talle on sündinud väikevend.”

2015. aastal abiellunud kuningliku paari esiklaps prints Alexander on aasta ja nelja kuu vanune. Prints rääkis, et beebi kaalub 3400 grammi ja on 49 sentimeetri pikkune. Nüüd on kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia kõigil kolmel järeltulijal kaks last. Kuid sel pühapäeval teatas kuningapere pesamuna printsess Madeleine, et märtsis täieneb tema ja Chris O’Neilli pere veel ühe lapse võrra.

Bikiinimodell tõmbas printsile päitsed pähe

Samal teemal

Paljud rootslased ei uskunud, et brünett Sofia Hellqvist võib printsile päitsed pähe tõmmata. Tema minevik oli liiga kirju. Neiu oli elatist teeninud nii ettekandja kui ka bikiinimodellina, poseerides meesteajakirjas Slitz lausa ihualasti. Ahvatlevate fotodega teenis ta väljaande lugejatelt miss Slitzi tiitli. 2005. aastal jätkus Sofia karjäär meelelahutusmaailmas vallaliste noorte tõsieluseriaaliga „Paradiisihotell". Igas osas oli võistlejate eesmärk endale toanaaber sebida. Kaunis ja söakas Sofia jõudis lausa finaali välja. Hiljem tabati ta Las Vegases suudlemas kurikuulsa pornotähe Jenna Jamesoniga. Aastatel 2005–2007 töötas Rootsi printsi tulevane pruut New Yorgis baaridaamina.

Esimene kohtumine Carl Philipiga oli 2007. aastal Stockholmi ööklubis. Noored põrkasid seal kokku, kuid midagi sügavamat sellest ei sündinud. Kuid 2009. aasta suvel kohtusid nad uuesti ööklubi Pepes Bodega vipiruumides. Nüüd jäi leek tuha alla hõõguma. Kas Sofial oli kohe plaanis maksku mis maksab printsessikroon pähe saada? Selleks tuli bikiinimodelli imagot parandada.

Juba sügisel läks neiu paariks kuuks tööle Ghana lastekodusse – väidetavalt oli see tema ammune unistus. Järgmisel aastal asutas Sofia koos sõbrannaga heategevusfondi Project Playground, mis abistab Lõuna-Aafrika lapsi ja noori.

Ometi käisid jutud, et ema-isa avaldavad printsile survet sobimatu pruudi hülgamiseks. Nemad tahtnuks miniat poja eelmist sõbratari Emma Pernaldit.

Ent Carl Philip jäi endale kindlaks.2010. aastal kinnitas õukond noorte armusuhet, kuid kihluseni läks veel neli aastat. Pulmad peeti 2015. aasta juunis. Printsi silmist voolasid pisarad niipea, kui pruutneitsid, nende seas tema õe, kroonprintsess Victoria tütretirts Estelle, altari poole sammuma hakkasid. Oma mõrsjat nähes liigutus Carl Philip niivõrd, et pidi pisarate vaoshoidmiseks aeg-ajalt silmad sulgema. „Täna tõestame, et armastus võidab kõik!“ kuulutas Carl Philip pulmakõnes. Järgmise aasta aprillis sündis Carl Philipi ja Sofia esikpoeg Alexander.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee