BLACKY Foto: TEET MALSROOS
Anu Saagim 29. august 2017 15:45
Seekord võttis "Suvestuudio" ette ürgse ja ingelliku lauljanna, kelle hääl on eksimatult äratuntav, Lea Dali Lioni. Jututeemaks tuli külalise varasem ütlus, et tal on elus üks tsükkel lõpetamata jäänud ja selleks on ansambel Blacky taeva ja maa vahele õhku rippuma jäänud lood.

"Ma tahan, et nad saaksid plaadile ja siis on see asi lõpetatud," sõnab Lea. Laulud on tema sõnul olemas, ainult mingid nüansid on jäänud ja nüüd on käes hetk, mil loodetavasti saab selle asja ära teha ja edasi minna. Blacky bändina on Lea sõnul nii kaugete mägede taga, et seal ta enam välja ei tule. Tegelikult on loomisel veel kaks plaati, üks spirituaalne ja teine Lioni-nimeline.

Lea Dali Lion plaanib välja anda lausa kolm uut plaati 

Lea selgitab kolme plaadi üheaegset ilmumist sellega, et ta vahepeal ei andnud üldse midagi välja ja nii need lood kogunesid ukse juurde ja ootavad trobikonnas, millal saaks välja tulla. "Minu jaoks on need teised kaks plaati hoopis teistsugune muusika," seletab ta. "Mina olen nendega nii tugevalt seotud, et näen ilmselt teistmoodi kui möödamineja, kes vaid pilgu peale viskab."

BLACKY Foto: TEET MALSROOS

Spirituaalne muusika on tema sõnul varasemast täiesti teistsugune stiil, kuid ka Lionil ja Blackyl on suur vahe

"Ma muutun ajas kiiresti, seetõttu on erinevatel plaatidel erinev energia. Kuna nüüd proovisin eriti suure energiamuutuse teha, siis see ongi nüüd kõige suurem vahe minu muusikas," selgitab Lea Dali Lion. "Mingisugune pillide kooslus loob nagunii mingi kõlavärvi, et saab need ikkagi ühisesse patta suruda." Saatekülaline meenutab ka "Laula mu laulu" saadet, mille järel sai ta tagasisidet, et inimesed tajusid tema juures teistmoodi energiat. "Ju nad näevad siiski seda vahet!" loodab ta.

Kuidas aga olla õnnelik kõikidele sind tabanud eluraskustele vaatamata?

"See algab sellest, kui oled aus iseenda suhtes, ei peida oma ebameeldivaid külgi ja proovid hoopiski neid muuta. Peitmisest ei ole tolku, su isiksus paistab nagunii välja, kuidas sa seda ka ei peidaks ja ainuke võimalus ongi muutuda paremaks," sõnab lauljatar. "Kui sul tuleb elus mingi raskus ette, ei saa sa sellest ringiga mööda minna, vaid pead sellest läbi minema. Valida saab ainult seda, kuidas sa selle läbi teed - kas rõõmustad, et see oled sina, või hoopis kurvastad. Mina olen valinud selle, et mina olen mina ja mul on selle üle hea meel, et see olen mina."