Inimesed

Liiga suurte silmadega näitleja otsustas "Hellboy" filmist lahkuda (1)

ÕL, 29. august 2017 12:30
Ed Skrein Foto: AFP
Briti näitleja Ed Skrein otsustas BBC Newsi teatel loobuda rollist koomiksifilmis „Hellboy“, kuna teda kritiseeriti europiidse välimuse pärast.

Legendaarse koomiksi fännid sattusid raevu, kuna Skreini tegelane major Ben Daimio on tegelikult asiaat. „Hellboy“ ekraniseerijaid süüdistati rassismis. 34aastane "Troonide mängu" ja „Deadpooli“ näitleja Skrein pani ameti maha ning seletas Twitteris, et tal polnud rollipakkumist vastu võttes Daimio Jaapani päritolust aimugi. Skrein loobub enda sõnul rollist, „et sinna saaks valitud õige näitleja“. 

Hollywoodi on varemgi whitewashing'us ehk tegelaskujude valgeks võõpamises süüdistatud, kuid väljaande Hollywood Reporter teatel on Skrein esimene näitleja, kes sel põhjusel rollist taandub.

Mõni aasta tagasi sai režissöör Cameron Crowe sarjata, et oli oma filmis „Aloha“ valinud hiina juurtega tegelaskuju kehastajaks superstaar Emma Stone'i, kel pole Hiinaga mingit pistmist. Crowe seletas, et linateos põhineb tõsielul ning kõnealuse naise hiina päritolu polnud tema välimuse põhjal kohe märgata. 

Samal teemal

02.12.2017
Disney valis Mulani rolli hiinlanna
03.03.2016
Skandaal: "Avatari" täht on laululegendi kehastamiseks liiga valge?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee