Inimesed

Karl-Erik Taukar alkoholist: vahel kohtume, aga parimad sõbrad pole (5)

Katharina Toomemets, 28. august 2017 15:42
TEEB PAUSI: Karl-Erik Taukar on tänavu üks kampaania „Septembris ei joo“ reklaamnägudest. Taukar tunnistab, et tarvitab küll vahel alkoholi, kuid parimad sõbrad nad pole.
„Meil pole esinemised kunagi alkoholi pärast kannatanud, seega pole olnud põhjust rangeid piiranguid seada,“ räägib muusik Karl-Erik Taukar, kes on otsustanud vastu võtta väljakutse „Septembris ei joo“, millised on tema bändis suhted alkoholiga. 

Nagu juba mitu aastat järjest, täitub ka tänavu sotsiaalmeedia üleskutsetega septembrikuus alkoholi joomisest loobuda. Reklaamid jooksevad ka tele-eetris ning reklaamnägudeks on tänavu muusik Karl-Erik Taukar ja näitleja ning laulja Kristel Aaslaid.

Samal teemal

Kuidas Karl-Erik kampaania reklaamnäoks sattus? „Ega seal muud trikki polnudki, kui et Tervise Arengu Instituut kutsus ja mõte tundus lahe,“ ütleb ta. Karl-Erik otsustas septembris alkoholi mittetarbimise väljakutse vastu võtta seetõttu, et tal tekib alati väljakutsete puhul esimese hooga hasart, kas mees suudab selle ära teha. „Väga töistel perioodidel ei tarbi ma ilma väljakutsetagi alkoholi, peamiselt seetõttu, et selle jaoks lihtsalt ei jagu aega ega energiat,“ räägib Taukar, et võttis sel põhjusel väljakutse üsna enesekindlalt vastu. Oma suhet alkoholiga kirjeldab ta nii: „Vahel saame kokku, aga päris südamesõbrad me ei ole.“

Karl-Eriku bänd, kuhu peale tema kuuluvad trummar Brait Pilvik, kitarrist Eric Kammiste ja klahvpillimängija Rene Puura, on väga populaarne ning kontserte antakse tihedalt. Pole mingi saladus, et arvatakse, et bändimehed pidutsevad nii, et maa must ja paar õlut enne või pärast kontserti käib ainult asja juurde. „Mingit poliitikat ei ole, kõik ju täiskasvanud mehed,“ kinnitab Karl-Erik, et nende bändis pole mingit alkoholipoliitikat kehtestatud, sest ükski esinemine vägijookide pärast kunagi kannatanud ei ole.

Karl-Erik räägib, et ka tema sõprade hulgas on tekkinud suur huvi sama väljakutse vastu võtta. „Paljud minu sõprusringkonnast on juba lubanud, et teevad asja sada protsenti ära. Eriti hea meel on olnud näha väljakutset vastu võtmas ka tõelisi peohingi, kelle puhul oli see pigem ootamatu,“ sõnab mees. Karl-Erik ei usu, et tema jaoks väljakutse eriti raskeks osutub. „Kui võtta vastu otsus, et läbikukkumiseks ruumi ei ole, siis ei ole siin midagi keerulist. Lõppude lõpuks ei pea ju midagi tegema, vaid hoopis tegemata jätma.“

Millised ootused Taukaril aga alkoholivaba septembri osas on – ehk langev kehakaal või üldiselt parem enesetunne? „Kuna alkohol ei ole kehale iseenesest vajalik, saab selle ära jätmine tuua kaasa ainult paraneva enesetunde ja lisaenergiat. Olen 100% kindel, et see on ka enesetundes tajutav,“ usub ta. „Kindlasti näitavad ka eesootavad tervisetestid, kas alkoholi mittetarbimine võiks veel midagi parandada.“

Kampaaniaga „Septembris ei joo“ on lisaks Karl-Erik Taukarile ja Kristel Aaslaiule liitunud veel terve hulk teisigi avaliku elu tegelasi, kes omagi sõpradele väljakutse esitavad. Kuidas väljakutses osaleda? Postita sotsiaalmeediasse foto kummuli pööratud klaasist ja märgi sinna juurde kolme sõbra nimed, kellele väljakutse esitad. Ott Lepland on väljakutse esitanud näiteks Liis Lemsalule, Juss Haasmale ja Andres Puusepale, lauljatar Tanja Mihhailova aga on välja kutsunud Mikk Saare, Timo Vendti ja Kethi Uibomägi. Liitunud on veel Brigitte Susanne Hunt, Taavi Immato, Artjom Savitski, Karin Rask, Tuuli Rand.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee