DisainiseminarFoto: Disainiöö
Toimetas Meisi Volt 24. august 2017 13:53
XII Tallinna disainifestival Disainiöö toimub 25. septembrist - 1. oktoobrini Noblessneri Valukojas. Seekordne programm keskendub disainikultuuri teadvustamisele ja edendamisele, tuues meieni taas Eesti ja rahvusvahelise disaini innovaatilisi näiteid.

Festivali tähtsündmuseks võib pidada 28. septembril toimuvat seminari pealkirjaga "Disaini kultuur", mis juhatab teed humaansusele disainis ja äris. „Kuidas mõista ja arendada ühiskonnas disaini kultuuri ja kuidas seonduvad sellega esteetika, eetika, äri, semiootika, haridus, pärandtehnoloogia ning organisatsiooni kultuur – need on mõned seminaril käsitletavad küsimused,” tutvustas Disainiöö peakorraldaja, Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova seminari teemasid.

Kas hästi disainitud organisatsioon on võimeline tootma hea disainiga tooteid ja teenuseid? Kas disainmõtlemine aitab mõista, et disain on holistiline ja inimkeskne, et see ei ole ainult ilutegemine? Samuti, kui palju see mõjutab äriedu ja kas efektiivsus saab olla ainus organisatsiooni eesmärk? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsivad seminaril vastuseid erinevate maade disainispetsialistid.

Disainiseminar Foto: Disainiöö

Tuntud disainistrateeg Michael Thomson ja kaasava disaini ekspert Jak Spencer Londonist toovad meieni näited, kuidas inimkeskne disain parendab meie elukvaliteeti ning toob kasu kogu ühiskonnale. Tarkade tekstiilide spetsialist Oscar Tomico ettekanne pakub mõtteainet, kuidas nn „tekstiilmõtlemine” aitab leida puutepunkte keha, interjööri ja ehitise vahel. Disainiteadlikkuse üle arutleb Ornamo president Kristian Keinänen ning Kristjan Mändmaa juurdleb disainihariduse vajalikkuse ja tuleviku üle, samas kui Jüri Kermik keskendub vineeri- ja mööbliteemadele ning Simo Heikkilä arutleb käeliste oskuste hääbumise üle. Graafikasõpradele pakub Thilo von Debschitz huvitava uurimustöö tunnustatud teaduskirjaniku Fritz Kahni informatsiooni visualiseerimise meetoditest ning näitab, kuidas Kahni looming inspireerib tänapäeval loomeinimesi üle kogu maailma.

Piletit seminarile saab osta siit.

Soodushinnaga festivalipassid müügil kuni 31.08 siin.

Tutvu kogu festivaliprogrammiga siin.