Inimesed

Suure tänavakunstipeo korraldaja kiidab siinseid kartuleid ja sitket põlisrahvast

Mehhiko ärimees armus Eestisse: „Jään igatsema Eesti suve kuldset valgust… “ 

Sirje Presnal, 26. august 2017, 00:01
<p>SININE HIRV: Édgari isiklik lemmik kõigi Mextonia tööde hulgas on väikesemõõduline sinise hirvega pilt Telliskivi tänava kõrge punase korstna jalamil. „Siin on korraga nii Mehhiko kui ka Eesti lugu,“ ütleb suure südamega ärimees, kunstnik, poeet ja filosoof.</p>Foto: Robin Roots

Mismoodi on seotud sõnajalaõis ja sinine hirv? Põliskultuuridel on üksjagu ühist olenemata sellest, kui suur on nende füüsiline vahemaa, leiab mehhiko ärimees ja tänavakunsti edendaja Édgar Sánchez. „Eesti sõnajalaõie legend ei ole mitte nii palju sõnajala õ i e s t – kõik ju teavad, et sõnajalg ei õitse – kui iseenda leidmisest,“ usub ta. Mehhiko indiaanlased käivad samamoodi kõrbes sinist hirve otsimas. Tallinna seintelt võib leida pildi mõlemast legendist.

SININE HIRV: Édgari isiklik lemmik kõigi Mextonia tööde hulgas on väikesemõõduline sinise hirvega pilt Telliskivi tänava kõrge punase korstna jalamil. „Siin on korraga nii Mehhiko kui ka Eesti lugu,“ ütleb suure südamega ärimees, kunstnik, poeet ja filosoof.

Suve algul, juunis, toimus Tallinna tänavatel suur värvipidu. Vabatahtlikud tänavakunstnikud tegid Eesti 100 aasta juubeliks vägeva kingituse – 6000 ruutmeetri jagu seinamaale.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee