SÄRISEB: Kersti ja Georgi-Rene vahel lendasid roosiaia peol pilgud ja nooled.Foto: Erlend Štaub
Helen Pentsa, Anu Saagim 22. august 2017 00:01
Harvadel üritustel on meie president Kersti Kaljulaid abikaasat Georgi-Rene Maksimovskit avalikkusele näidanud, kuid pühapäeval kiirgas proua president Kadrioru roosiaia peol oma härra kõrval nagu kuldne päike. Kersti ja Georgi-Rene vahetatud vallatud pilgud ei jätnud kahtlustki, et nende vahel säriseb leek kui vastarmunutel.

20. augustil kogunes president Kersti Kaljulaidi kutsel Kadrioru lossi roosiaeda Eesti poliitika-, kultuuri- ja ühiskonnategelaste koorekiht, tähistamaks taasiseseisvumise 26. aastapäeva.

SÄRISEB: Kersti ja Georgi-Rene vahel lendasid roosiaia peol pilgud ja nooled. Foto: Erlend Štaub

Kaljulaidi saatis tema esimesel taasiseseisvumispäeva vastuvõtul rahvuslikult sinisesse ülikonda rõivastunud abikaasa Georgi-Rene Maksimovski.

Avalikkusele vähetuntud mees on erialalt insener, töötanud Tartu ülikooli küberneetika instituudis ja juhtinud ettevõtet OÜ Lokalone, kuid on praegu lastega kodune – vastasel juhul ei saaks Kersti täiel määral pühenduda oma tööle Eesti presidendina.

Riigipeal näib igal juhul olevat hea tagala, sest õndsalt teineteisele naeratav esipaar võiks olla eeskujuks kõigile.

Kiidusõnu presidendipaari suurepärase sobivuse kohta jagab ka moedisainer Tim Bluz.  „Üldiselt nägi presidendipaar kena välja. Mulle meeldis klassikaline sinine-kollane kombinatsioon.

Kui just selline kleit oli valitud, siis näiteks must ülikond oleks juba probleem. Siin aga lipsu ja jaki värvid sobisid ilusti kokku. Elegantne sinine nööp presidendi jakil harmoneerus ülikonna värvitooniga. Ühesõnaga – väga kiiduväärne valik,“ sõnab Bluz. 

Kui aga rääkida presidendiproua kleidist, siis Bluzi arvates jäi see pisut liiga lihtsaks. „Kuigi koos jakiga oli see juba päris komplekt. Jakk andis puuduva edge’i ja seetõttu selle mahavõtmine polnud hea mõte. Kuna kleit oli natuke igav, siis terve väljanägemine kaotas täisväärtuslikkust ja ilmekust. Mingi omapärane aksessuaar võiks kleiti küll elustada,“ arvab disainer.

Moefotograaf Anette Konksi arvab aga, et presidendiproua pani kleidivalikuga täkkesse. „President Kersti Kaljulaid tegi taasiseseisvumispäeva vastuvõtul väga hea kleidivaliku. Suviselt kollane toon sobis presidendile roosiaeda ideaalselt. Pidulikku, kuid lihtsa lõikega kleiti kaunistas vintage’i-hõnguline plisseeritud seelikuosa,“ kommenteerib ta.  

Kes olid vastuvõtu stiilseimad külalised?

„Mulle isiklikult meeldivad julged kombinatsioonid. See on kindlasti üks nendest,“ sõnab Bluz kunstnik Kris Lemsalu väljanägemist vaadates. „Võib kõlada veidralt, aga kõikide nende rõivaste detailide vahel on mingi kummaline ja seletamatu keemia. Mõnusa lõikega kleit, üllatuslikud aksessuaarid, neoonsokid, kosmilised kingad – need kuidagi harmoneeruvad omavahel. Nii imelik kui see ka ei tundu, siis isegi meik tabab kümnesse. See on lihtsalt üks võrratu fashon-statement,“ õhkab ta. Foto: Erlend Štaub
Kristiina Ehini väljanägemist kiidavad nii moekunstnikud Tim Bluz kui ka Anette Konksi. „Huvitavate ornamentidega pitskangast kleit istus väga hästi. Tsüaani värvi peenemaitselised aksessuaarid annavad juurde tarvilikku värskust ja sära. Elegantselt lohakad juuksed mängivad kaasa. Üldiselt väga kaunis loomulik väljanägemine,“ kiidab Tim Bluz. „Kristiina Ehin oli end ehtinud maalähedaselt romantilise pika kleidiga, mille ristimotiivid mõjuvad rahvuslikult. Imekaunis, naiselik ja eestimaine,“ lisab Konksi. Foto: Erlend Štaub

Bluzi üks suurimaid lemmikuid oli EASi strateegilise kommunikatsiooni juht Piret Pert. „Üks harvadest juhtumitest, kui kõik toimis – pealaest jalatallani,“ kiidab ta. „Meik, soeng, aksessuaarid täiendavad teineteist ning riietust. Kõige olulisem on, et ta kannab selle ka välja – niisugune utreeritult muinasjutuline kleit kõigile ei sobiks. See on nii piduliku vastuvõtu formaadiga sobitatav kui ka (natuke teises variatsioonis, nt lehvita või tossudega vm) iga päev kantav,“ lisab ta. Foto: Erlend Štaub
Alati stiilne näitleja Maiken Schmidt püüdis Anette Konksi tähelepanu oma valgete volangidega. „Klassikalisele mustvalgele komplektile tõid värvi juurde punasekirju 1980ndate stiilis mantel ja dekoratiivsed kõrvarõngad. Põhjamaiselt pilkupüüdev ja särav.“ Foto: Erlend Štaub
Musta sametise pükskostüümiga paistis lilleliste kleitide seast silma stiilne Yoko Alender. „Hea kombinatsioon isikupärasusest ja mugavusest. See on kohe näha, kui inimene end oma riietes hästi tunneb. Väga šikk, lihtne ja meeldejääv,“ kiidab Konksi. Foto: Erlend Štaub

Samal teemal

Kommentaarid  (27)

22. august 2017 12:45
KRIS LEMSALU v'ljanägemine oli minu arust tragikoomiline. Moekunsnikud kiitsid lõpmatuseni kosmiliste kingade, neoonsokkide ja hea lõikega kleiti- kuid tegelikult, olgem ausad, kas see pole mitte "keisri uued rõivad" stiilis asi.. minu arust täiesti klounilik ja veel see meik. aga no see on vaid minu arvamus. Jätame kõikidele oma arvamuse:)
kehakeele ekspert teab : 22. august 2017 10:51
see paar läheb kahe nädala pärast lahku.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS