Film

Peaosatäitja Inga-Kai Puskar ja lavastaja Peeter Simm jutustavad, kuidas tehti 35 aastat tagasi esilinastunud filmi „Arabella, mereröövli tütar“

„Peeter Simm andis mulle käega vastu põske ja kaamerasse jäid minu vihased silmad.“ (1)

Jaanus Kulli, 19. august 2017 00:01
Inga-Kai Puskar Arabella rollis.Foto: Viktor Mendunen / Tallinnfilm

„Filmi alguses on tormistseen, kus ma olen isa Taaniel Tina põues tema mantli sees. Tuletõrjeautodest lasti meile kaela tohutus koguses vett ja et ma ei tahtnud üldse oma nägu Lembitu (Petersoni – J. K.) mantlisiilu vahelt välja pista, kuigi režissöör Peeter Simm hüüdis: „Tule välja sealt, tule välja!“,“ meenutab filmis „Arabella, mereröövli tütar“ nimitegelast kehastanud Inga-Kai enim mällu sööbinud episoodi võtete ajast.

„Tegime seda stseeni hilja öösel, olin väsinud, mul oli külm – ja siis visatakse veel vett näkku! Kuna see oli peaaegu üks esimesi välivõtteid, siis mõtlesin, et kas nii hakkabki olema,“ muigab Inga-Kai, kelle mängitud Arabella on ilmselt Eesti filmiloo kõige vapram väike kangelanna.

Inga-Kai Puskar-Polonski, kes tollal kandis nime Puskar, mäletab, et ta võis olla üks esimestest peategelasekandidaatidest, sest proovivõtetel oli tal rinnas number 7. Tulevane filmikangelanna käis Tallinna 9. keskkoolis ja tema sõnul olid just õpetajad need, kes teda režissöör Peeter Simmile soovitasid.

„Mul oli kodus kaks vanemat venda ning ju ma siis olin julgem ja elavam. Juba koolis meeldis mulle esineda, lisaks tegelesin tantsimisega“ meenutab Inga-Kai, kes oli siis 11aastane ja õppis 4. klassis. „Peetri pilgu eest käis läbi kakssada last, kuni lõpuks jäi kaks kandidaati, mina ja üks teine blond tüdruk, kes oli natuke Teele tüüpi. Peeter rääkis hiljem, et just minu silmad olid talle meelde jäänud.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.06.2018
Kärt Kross-Merilo: „Aurukatla“ armustseen oli erakordselt puine, ei mingit sensuaalsust!“
22.03.2017
Peeter Simm: "Lembit oli aastakümneid vene vaatajate jaoks eestlase musternäide. Nagu omal ajal oli Georg Ots põlvkond enne teda."
07.03.2011
GALERII: Peeter Simm esitles lühifilmi "Vereringe"
23.02.2011
Peeter Simmi sünnipäeval näeb teles ta uusimat filmi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee