Inimesed

KUIDAS TEHA AASTA KÜLA? Tuleb võtta mõned näitlejad, paar kunstnikku, lisada üks astroloog ja ongi valmis!

ELU LÄSNA-LOOBUL: „Oleme siin nagu Muumiorus!“ (14)

Henry Linnard, 17. august 2017, 00:01
KÜLAELU: Keskel küla näiteringi juhataja Ene Pihol, tema ümber (vasakult) Olev Kaldam, Piret Mildeberg, Olev Pipenberg ja Ene abikaasa Heiti Pihol.Foto: Tiina Kõrtsini

Näitleja Üllar Saaremäe tõstab raske vanaaegse mõõga pea kohale ja lajatab täie hooga enda ette. Raudse tapariista hoobi blokeerib oma mõõgaga kultuuriminister Indrek Saar. Kahe rüütli kokkupõrge raputab niivõrd karmilt, et lastele Pipi Pikksukka mängiv näitleja Ülle Lichtfeldt võpatab tedretähnid näost ning kunstnike Jüri ja Piret Mildebergi maalid vajuvad rahvamaja seinal viltu. Ei tea, kas astroloog Edda Paukson nägi seda ette? Selline näeb välja üks perepäev augustis aasta külaks valitud Läsna-Loobus.

Tallinnast umbes 70 kilomeetrit mööda Narva maanteed sõites jääb paremat kätt silt, mis juhatab Läsna külla. Olgugi, et Läsna ja Loobu on tegelikult kaks küla, tunnevad need Lääne-Virumaa külade elanikud end justkui ühe perena.

Nende seas näitleja Üllar Saaremäe, kultuuriminister Indrek Saar, näitleja Ülle Lichtfeldt, kunstnikud Jüri ja Piret Mildeberg ning astroloog Edda Paukson. Küla kohta, kus elab alla saja inimese, on kultuuritegelaste kontsentratsioon kõrge. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17. august 2017, 14:12
GALERII | Aasta küla kauneima kodu pererahvas peab uhket kodumuuseumi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee