Ivo Nikkolo sügis/talv 2017 kollektsioon keskendub meeltele ja kogemusteleFoto: Lilian Marie Merila
Toimetas Meisi Volt 8. august 2017 15:09
Baltikumi üks hinnatuimaid disainerbrände Ivo Nikkolo sügis/talv 2017 kollektsioon pöörab asjade asemel tähelepanu kogemustele, mis läbi erinevate meelte meieni jõuavad.

Ivo Nikkolo värske sügistalvine kollektsioon sündis inspireerituna külaskäigust erakordsesesse muuseumisse Londonis, mis võimaldas Ivo Nikkolo disaineritel Britta Laumetsal ja Margot Vaaderpassil rännata ajas tagasi 18. sajandi siidikudujate hubasesse ateljeesse, ergutades kõiki oma meeli sealsete rikkalike puuviljatoonide, tiksuvate kellade, pipralõhnalise atmosfääri ja antiiksete kangarullide iluga. Seetõttu kutsub Ivo Nikkolo algaval sügistalvisel hooajal teekonnale, kus meid ümbritseva põneva maailma kogemise võtmeks on kõikide meeltega tunnetamine.

Kollektsioonis valitseb tasakaal küllusliku maksimalismi ja põhjamaise minimalismi vahel. Pingutusteta sündinud elegants ja veetlevad detailid on märksõnad, mis Ivo Nikkolo värsket kollektsiooni iseloomustavad. Kollektsioon on tulvil erinevaid siluette, alates lendvatest ja drapeeritud vormidest kuni korrapärasteni, peegeldades kõiki olulisemaid sügistalviseid moetrende. Mahedaid naturaalseid toone täiendavad külluslikud puuviljatoonid koos mündirohelise, marjapunase ja antiikvirsiku aktsentidega, täiendavat sära lisavad aga küütlevad pronksjad ja kuldroosad toonid. Kellukakujulised varrukad, voldid, needid ja rõhutatud vöökohad vihjavad ajaloost ammutatud inspiratsioonile.

Ivo Nikkolo sügis/talv 2017 kollektsioon keskendub meeltele ja kogemustele Foto: Lilian Marie Merila

Nagu alati, mängivad nii materjalid kui ka tehnoloogia Ivo Nikkolo kollektsioonis olulist rolli. Hoolikalt valitud kangad on nahasõbralikud ja võimaldavad luua ajas kestvaid riideesemeid. Enamik materjale on naturaalsed, kollektsioonis kohtab palju siidi, puuvilla, villa, viskoosi ja nende erinevaid segusid. Suurem osa kangastest pärineb Itaaliast ja Portugalist ning rohkem kui pool kollektsioonist on valminud siinsamas Eestis, kogenud õmblus- ja rätsepmeistrite käte all.

Kollektsiooni eesmärk on juhtida tähelepanu kõigile viiele meelele ja kogemisele: nägemisele, kompimisele, kuulmisele, maitsmisele ja haistmisele. Ivo Nikkolo disainerid soovivad kollektsiooniga juhtida tähelepanu väikeste ilusate asjadele meie ümber, avades silmad ja kõrvad, julgeda puudutada ja kogeda ja maitsta - kui olete valmis seda kõike kaasa tegema, ehtige end  Ivo Nikkolo “Open Your Eyes” tikitud  prossidega, süüdake Ivo Nikkolo vürtsikalt piprane aroomiküünal ning nautige helisid Spotify muusikaloendist, mille on teie jaoks kokku pannud Ivo Nikkolo disainerid Britta Laumets ja Margot Vaaderpass.

Märksõnad: hooajatud esemed, tähelepanu detailidel

Ivo Nikkolo sügis/talv 2017 kollektsioon keskendub meeltele ja kogemustele Foto: Lilian Marie Merila

Värvid: naturaalvärvid, tumesinine, mündiroheline, marjapunane, tumeroheline, khakiroheline, antiikkuld, pronks, roosa kuld, antiikvirsik

Lõiked ja vormid: voolavad detailid, kandilised vormid, kihid, struktureeritus, altpoolt laienevad püksid, midi-pikkus, ajaloolised viited detailides ehk  kelluka kujulised varrukad, rõhutatud vöökohad, voldid, needid

Materjalid: keskendumine mugavusele ja kvaliteedile, erinevate pindadega materjalid - läikiv vs matt, pehmed materjalid ja harjatud pinnad, kiudude segud siidist, puuvillast, villast ja  viskoosist

Fotod sündisid erilise hõnguga Kolga mõisas, fotograaf oli Lilian Marie Merila. Loovjuhtide ja stilistide rollis olid Ivo Nikkolo disainerid Britta Laumets ja Margot Vaaderpass.