Foto: Stanislav Moškov
Õhtuleht.ee 4. august 2017 09:33
Koplis matšeetega vehkides poodi röövinud räppar Beebilõust ehk Andrus Elbing pääses täna Harju vanglast, kus pidi istuma pool aastat. 

Õhtulehe reporteri sõnul tulid räpparile vangla ette vastu kolm sõpra 3. seeria BMWga. Sõbrad tervitasid, haarasid Beebilõusta ümbert kinni ja istusid autosse. "Elan päev korraga," ütles napisõnaline räppar, kes rohkem kommentaare ei jaganud.

Harju maakohtu teatel karistatati Beebilõusta kolmeaastase vangistusega, millest tuleb ära kanda kuus kuud. Algusajaks loeti 4. veebruar. Ülejäänud kahe ja poole aastase vangistuse kannab mees tingimisi kolmeaastase katseaja, mille jooksul peab Beebilõust külastama kriminaalhooldajat; esitama talle andmeid oma kohustuste täitmise ja elatusvahendite kohta; saama kriminaalhooldusametnikult eelneva loa elu-, töö- või õppimiskoha vahetamiseks, elukohast Eesti piires kauemaks kui 15 päevaks lahkumiseks, Eestist lahkumiseks ja Eestist väljaspool viibimiseks. 

Mees ei tohi selle aja jooksul tarvitada alkoholi, narkootilisi ega psühhotroopseid aineid, kanda ega kasutada relva ning peab osalema sotsiaalprogrammis. Beebilõustal tuleb riigituludesse maksta 1175 eurot sundraha esimese astme kuriteo toimepanemise eest ning 24 eurot kaitsjatasu kohtueelsel uurimisel osutatud õigusabiteenuse eest.

Süüdistuse järgi sisenes Beebilõust 4. veebruaril kella 12.15 ajal Tööstuse tänaval asuvasse toidukauplusesse, kus jälgis esmalt müügisaalis ja kassas toimuvat. Siis liikus mees müügileti taha ja ähvardas kaupluse müüjat matšeete-tüüpi noaga, mille tera pikkus on 255 mm ja laius 55 mm, tehes müüja suunas korduvaid torkeliigutusi. Müüja tundis noaga ähvardamise tõttu tõsiseltvõetavat ohtu oma elule ja tervisele.

Seejärel lõhkus Beebilõust kaupluse kassaaparaadi, müüjal õnnestus müügileti tagant põgeneda õue, kus hüüdis inimesi appi. Möödakäijad blokeerisid kinnihoidmisega ukse ning seega sulgesid Beebilõusta kauplusesse, et ta ei saaks põgeneda. Beebilõust võttis kassaaparaadist 200,32 eurot sularaha ja avas poes viskipudeli.

Varem on Beebilõust vangis istunud lausa 7 aasta jagu.

Samal teemal

Kommentaarid  (62)

A 14. august 2017 13:13
Usas oleks ta saanud karistuse vähemalt 20 aastat selle eest!
SL 5. august 2017 10:36
Ma ei ole juba aastaid ühtegi kommentaari kirjutanud ühegi artikli alla. Seekord on teisiti. Kui oled tundnud depressiooni erinevaid vorme ning mõistnud, et see võib tulla ei kusagilt ja panna sind tegema ning mõtlema nii nagu sa tegelikult ei soovi, siis siinkohal on mõneti halb lugeda väga negatiivseid ja halvustavaid kommentaare. Ma ei eita, et võib-olla on paljudel ehk isegi õigus kuid me ei näe teise inimese hinge ega me ei tunne seda mida tunneb tema. Elu näitab, mis ja kuidas edasi aga ma lihtsalt olen väsinud meediamaastiku vihast ja negatiivsusest. Nagu mu enda mõtteis seda veel vähe oleks.
5. august 2017 20:06
üks asi on depressioon, hoopis teine halb kasvatus erinevate ainete ületarbimise valguses.
Sellest ju räägiti, et kasvatust ei ole saanud, sellel päeval sõi kõik mõnuained ära ja jõi kõik saadaolevad alkohoolsed joogid, siis läks endaga riidu ja läks kogu ilma vastu protesti avaldama. Sellise kaadriga ikka juhtub, hea et kõrvalised viga ei saanud, aga see pole depressioon, vaid sodiks joomine ja üle igasuguse piiri nautlemine. Inimene ei oska vastutada, sest teda pole kasvatatud ega õpetatud ja kõik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS