Jevgeni Krištafovitš Foto: Alexandra Malysheva
Anu Saagim 1. august 2017 11:58
Õhtulehe menukas veebisaates"Tere, teile on Telegram!" külas käinud jurist ja poliitikategelane Jevgeni Krištafovitš on alustanud tööd noorte juutuuberite harimise teemal. Tulipunktis on teemad, kuidas suhelda õiguskaitseorganitega. 

Näiteks, kui politsei seisab teie ukse taga, siis kas peate ta ilmtingimata ka sisse laskma? Jevgeni Krištafovitš selgitab.

Ei pea! Ilma kohtumääruseta, mis võimaldab teie kodu läbiotsimist, politsei ei või omavoliliselt valdustesse siseneda. Korrakaitseseadus annab politseile õiguse siseneda valdustesse, seal juures teie eluruumi ilma teie loata või kohtumääruseta üksnes kõrgendatud ohu esinemisel.

Kõrgendatud oht on oht isiku elule, kehalisele puutumatusele, füüsilisele vabadusele, suure väärtusega varalisele hüvele, suure keskkonnakahju tekkimise oht või riigivastase või üldohtliku kuriteo toimepanemise oht. Kui seda ei ole, siis peab politseinik kohtunikult saama loa enne, kui ta tuleb uksi murdma.

Juhul, kui te leiate, et teie õigusi rikutakse või on rikutud võtke koheselt ühendust politsei sisekontrolliga või prokuratuuriga. Kontaktandmed leiate internetis aadressil politsei.ee või prokuratuur.ee Vahetu ohu korral helistage numbril 112.