Inimesed

Kuidas on muutunud õlle ja viina hind läbi aegade?

Olukord alkoholiletil: õlu pole ammu olnud nii kallis ja viin nii odav kui praegu (50)

Rainer Kerge, 29. juuli 2017 04:00
IKKA VIIN, VIIN, VIIN: Viina hinda ja pensionäri sissetulekut võrreldes võiks öelda, et elu on läinud vähemalt kaks korda paremaks. Vene ajal sai praegune pensionär raske tööga väljateenitult 150 rubla palka ja viin maksis laias laastus viieka, nüüd saab ta üle 300 euro pensioni, aga odavam viin pole ikka kuigi palju üle kuue euro.Foto: Teet Malsroos

Poole liitri odavama klassi viina ja õlle kuuspaki hind on pikka aega püsinud üsna sarnane – no euro siia-sinna. Nüüd peab aga poes jälgima kindlasti allahindluste ja sooduskampaaniate silte, et saada kuuspakk kätte soodsamalt kui sealsamas kaupluses müügil olev kõige odavam poolik.

Kui nutikal pensionäril on igav ja ta tahab ajaviiteks eakaaslasi ärritada, arutleb ta järgmiselt: „Vene ajal sain 150 rubla palka ja viin maksis laias laastus viieka, nüüd saan päält 300 euro pinssi ja viin on ikka viie tuuris. Tähendab – elu on läinud vähemalt kaks korda paremaks“.

Kes vanematest härradest ei mäletaks: Brežnevi ajastu ühel pikal perioodil maksis viin 4,12. No ja nüüd leiab odavama pooliku umbes kuue ja poole euro eest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.05.2018
Õlle hind Raekoja platsil aina tõuseb – kaheksa euro piir on ületatud!
01.09.2017
Soome võtab terroristidelt passid ära ja tõstab alkoholiaktsiisi
28.08.2017
VANEMAGENT "K" MEMUAARID: tuntud saarlased luure teenistuses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee