Inimesed

RAIMO KÄGU: Itaaliasse kolimine pole alla andmine, vaid pigem põgenemine enda eest (81)

Andres Põld, 29. juuli 2017 04:00
Raimo KäguFoto: Robin Roots

Hall vihmaootuses suveilm, tinakarva lained vajuvad rahutult ettevõtja Raimo Kägu mitme jalgpalliväljaku suuruse kinnistu randa, kus nukralt suruvad tuulele vastu kolm piiritulpa. Meie mitu kuud ette valmistatud intervjuu lõpuks toimubki. Sest mehel on taas kiire aeg – käsil on kolimine Itaaliasse. Arrivederci, Estonia! Kuigi me kohtume esimest korda ja pole ka kunagi varem suhelnud rohkem kui telefonitsi intervjuud kokku leppides, on tunne nagu jätaks kellegagi lõplikult hüvasti. Seetõttu saab intervjuust nalja ja vimkamehena tuntud Käguga mu ajakirjanikuelu üks nukramaid.

Millega te praegu tegelete?

Valmistun pensionile minekuks. Mul on jäänud veel pool aastat ja siis ma olen vaba nagu prügimägede tuul! Olen kõik kohustused Eesti riigi ees kandnud ja puhkaksin nüüd. Ja praegu ma harjutan selleks eluks, teen pikemaid nädalalõppe ja valmistan Itaalias oma elamist ette, et seal vähe soojemas kliimas olla. See kliima, mis siin on, see kuidagi ei rahulda.

Ma arvan, et ma ei kuulu nende eestlaste hulka, kes kiruvad ja kiruvad ja jäävadki kiruma ning surevad ka kirudes. Ma leian lihtsalt parema võimaluse ja lähengi sinna. Nagu Edgar ütleb: "Tehtud!" Ma olen viimased paar aastat olnud Itaalias rohkem kui Eestis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.09.2019
Raimo Kägu Kristiina Ojulandist: ma ei suuda nii lähedast suhet enam pidada
11.04.2019
Raimo Kägu kooselust Kristiina Ojulandiga: kui kaks kõva kivi on tihedalt ühe katuse all, siis võtab kirg leegi üles, nii et katus võib kannatada saada
02.07.2018
TV3 VIDEO | Saage tuttavaks! Selline näeb välja Raimo Kägu vastavatud alpivaadetega hotell Itaalias, kus suvitab ka Kristiina Ojuland
27.01.2018
Kristiina Ojuland suhtest Raimo Käguga: me ei ole lahku läinud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee