Jüri PihelFoto: MATI HIIS
Toimetas Keit Paju 28. juuli 2017 15:22
"Vikerraadio" hommikuprogrammis käis televisioonist ja selle muutumisest rääkimas teleekspert Jüri Pihel. Piheli sõnul on Kanal 2 ja TV3 vabalevist lahkumise taga lihtne põhjus: nii on lihtsalt majanduslikult kasulikum!

Piheli sõnul on vabaleviga telerit vaatavaid majapidamisi jäänud väga vähe, umbes 90 000, mis moodustab alla 20% kõikidest televaatajatest. 

"Asi on majanduslikus mõttes ju väga lihtne: kes maksab selle signaali levitamise eest? Eestis on võib-olla üks Euroopa parimaid vabalevi süsteeme, isegi seadusesse on sisse kirjutatud, et 100% Eesti kodudest peab nägema tasuta antenniga televisiooni. Aga kes selle kinni maksab? ERRi puhul on see selge, et selle maksab kinni televisioon enda raha eest, samamoodi ka Kanal 2 ja TV3 maksid selle oma eelarvest kinni. Nüüd aga kuna see protsent jääb väikseks, tekibki ärimehel ahvatlus, et miks ma peaksin seda maksma? Las vaataja maksab ise!" rääkis Pihel. "Ärilises mõttes asi on lihtne, et las vaataja maksab, ostab endale mingi teleteenuse."

Üldises Euroopa meediapoliitikas kehtib aga arusaam, et riigi ülesanne on televaatajale tagada valikuvõimalused, et televaataja ei peaks nägema ainult üht kanalit.

"Eesti on väga õhuke riik, siin ei ole keegi sellega väga tõsiselt varem tegelenud ja vaadatakse käed rüpes pealt, et las nad siis lähevad," kommenteeris Pihel olukorda Eestis.

Piheli sõnul ei ole aga praeguste uute meediumite ajastul siiski telekavaatamine vähenenud. "Keskmiselt Eesti inimene, kui ta vaatas 2013. aastal iga päev 216 minutit, siis eelmisel aastal oli see number 226 minutit, sel aastal juba 230 minutit ehk neli tundi päevas," ütles Pihel.

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

1. august 2017 06:22
muud ei taha kui raha raha
vaesed penskarid,taas tuleb maksta,ei enam seebikaid ,on ikka riik
soome ajakirjanik ütles,et mitte kunagi ei jõua eesti soome tasemele,selles süü meie jobu valitsusel
taas kõntsapilved eesti kohal,näis mis järgmisena tuleb????
Kodanik K 1. august 2017 09:55
Igasugused sellised muudatused on ikkagi riigi üldise vaesumise tagajärg. Olenemata sektorist, toimub igal pool koondamine ja lisamaksustamine. Tasuta asju jäääb järjest vähemaks.
"Tänage" selles reforme ja irl-i!
kah penskar 28. juuli 2017 16:51
Hoidku oma saated endale! Pole siiani neid vaadanud ega tunne puudust. Minu kanalid on ETV ja ETV2, vahel klõpsan ka Tallinna TV peale. Üldse - milleks teler, kui internet olemas!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS