Tere! Teile on Telegram! Osa 6 . Anu Saagimil käis külas jurist Jevgeni KrištafovitšFoto: Jörgen Norkroos
Anu Saagim 25. juuli 2017 15:08
Hiljuti käis Õhtulehe menukas veebisaates "Tere, teile on Telegram!" külas jurist ja poliitikategelane Jevgeni Krištafovitš, kes alustas nüüd noorte juutuuberite harimist teemal, kuidas suhelda õiguskaitseorganitega, kui pahandus tehtud. Loomulikult sai ka skandaalitar juristilt ise järgi uurida, millised on tema õigused ja kohustused seoses laineid löönud "kanepisaagaga"! Vaata saadet järele SIIT!

ÕIGUSE MINUT: Kanepi tarvitamise õigusvastasus

Jevgeni: Noored palusid mul peale skandaalset Telegrami saadet endale selgitada, kas politsei võib karistada isikut narkootiliste ainete eest, kui tal tuvastatakse narkojoove. 

Lühike vastus on, et ei või, sest üksnes narkojoobe tuvastamisest ei piisa antud juhul karistusotsuse langetamiseks. Nipp on selles, et karistatav on tarvitamine, mitte joobes olek ja tarvitamine peab olema aset leidnud Eesti Vabariigi territooriumil, kus kehtib Eesti karistusseadus. 

Kuigi tarvitamise tõendamine on raske, siis on oluline meeles pidada, et kehtiva seaduse järgi on karistatav ka aine ebaseaduslik valmistamine, omandamine ja valdamine. 

Vaata täpsemalt videost!

Loe lisaks ka SIIT!