Inimesed

Evelin Ainomäe: tarvitage naturaalset ja kaalusõbralikku alkoholi ja tehke seda mõõdukalt!

50 NIPPI | Arukas joomine ja hommik pärast ränka pidu (12)

Anu Saagim, 24. juuli 2017 12:46
50 NIPPI Arukas toitumine - hommik pärast ränka pidu
Raju nädalavahetus on seljataga. Kes tšillis terrassil, kes pidas maha vägeva rannapeo. Pea valutab. Ei aita topeltports magneesiumi, ammugi mitte aspiriin ja C-vitamiin Mida teha? Nõu annab bikiinifitnessi staar Evelin Ainomäe. 

Evelin kinnitab: "Pean ausalt tunnistama, et isegi mina, kui ma valmistusin bikiinifitnessi MM-iks, ei suutnud loobuda klaasikesest heast veinist, šampanjast rääkimata."

Nüüd on käes suur suvi. Toimub palju toredaid pidusid, kogunetakse grillima ja tšillima, isegi rannas istudes on ju tore limpsida veini. Aga olgem ausad, seda on ka kõige kogenumale alkoholitarbijale liiast. Iga mõnuaine puhul on loomulikult võtmesõnaks mõõdukus. Evelinil on jagada teiega ka mõned nipid, mis tasuks kõrva taha panna. 

- Kui tarbid šampanjat, siis olgu see kvaliteetne. Loomulikult on see kallis, aga kvaliteetses mullijoogis on kordades vähem suhkrut.

- Valge vein, prosecco või cava võiks olla kindlasti kuiv.

- Vältige kokteile, need on tõelised kaloripommid. 

- Klaasi veini kõrval võiks olla kindlasti ka klaas vett ehk siis tarbi alkoholi ja vett vaheldumisi võrdsetes kogustes. 

- Veini- või šampanjaklaasi võib alati lisada ka ohtralt jääkuubikuid. Sellega justkui petame end pisut. Jooks nagu palju, aga kõik sellest pole sugugi alkohol. Samuti on alkoholil ka tohutu keha kuivatav mõju, seega vesi, vesi ja veelkord vesi! 

- Veini võib lahjendada ka edukalt mineraalveega. Võta pisut suurem veiniklaas, lahjenda veini mineraalveega, lisa sinna ohtralt marju ja piparmündilehti ja voilà, jook missugune!

- Ja veelkord, ma ei väsi kordamast, ärge jooge odavat kraami a là Sovetskoje või Asti, mis on tegelikult suhkruga limonaad, kuhu on lisatud ka kraade. Mina nimetan neid jooke peavalu-pommideks. 

- Kui olete õhtul siiski alkoholiga pisut liialdanud, siis enne magamaminekut jooge ohtalt vett, võtke sisse paar magneesiumi, C-vitamiini või aspiriini tabletti.

- Sama kehtib ka hommikul paistes näoga ärgates - tarbige vett ja valmistage üks korralik vitamiinipomm naturaalsetest puuviljadest. Tsitruselised on imelised abimehed! Vesi väljutab meile kahjulikud ained organismist, vitamiinirohked marjad ja viljad taastavad kauni välimuse, enesetundest rääkimata.     

Vaata meeleolukat videot!

Samal teemal

23.04.2019
50 NIPPI | Evelin Ainomäe: selle suve ilu- ja peovärv on korallpunane
20.01.2018
Inim-Aatomiku missioon on muuta suure hulga keskealiste arusaama: neljakümneselt ei jääda vanaks!
15.09.2017
50 NIPPI | KÄHKU ILUSAKS! Kurvad lainerijooned viivad ka teistel tuju nulli
07.09.2017
50 NIPPI | KÄHKU ILUSAKS! Naise põsed olgu ahvatlevad nagu õunakesed