Inimesed

VIDEO | Anne Paluver: Hannes Võrno on mind meeldivalt üllatanud (21)

Anu Saagim, 21. juuli 2017 09:10
Anne Paluver etendusest "Elagu eurotoetused!": meil on äärmiselt õnnestunud koosseis
Komöödiateater mängib oma käimasoleval suvetuuril absurdikomöödiat "Elagu eurotoetused!", mille tegevus toimub imepisikeses kolkakülas, mis on peaaegu välja surnud.

Siiski elatakse seal priskelt igasuguste eurotoetuste najal, mida osavalt välja petetakse: kuritegelike jõukude vastu võitlemiseks, banaaniistanduse rajamiseks, olematult kiirteelt mahasõitude ehitamiseks, iibe tõstmiseks, olümpiastaadioni püstitamiseks ja nii edasi. Petuskeem töötab ideaalselt, kuni üks Brüsseli ametnik saabub asja kontrollima, kuhu see raha läheb ja mida selle eest tehtud on. Osades esinevad Anne Paluver, Raivo Mets, Hannes Võrno ja Peeter Kaljumäe. 

Üle poole tuurist on läbi, kuidas on publik teid vastu võtnud?

Peab ütlema, et publik tajub väga hästi. Tüki tekst on väga hea. See ei ole loomulikult laste tekst, aga vaatajad saavad väga hästi aru.

Anne Paluver etendusest "Elagu eurotoetused!": meil on äärmiselt õnnestunud koosseis

Samal teemal

Kas teie lavapartnerid on teid üllatanud millegagi, mille üle on hea meel? On teil tekkinud sünergia?

Anne: Meil on äärmiselt õnnestunud koosseis. Peale Hannes Võrno olen teise kahe inimesega, Peetri ja Raivoga, piisavalt kaua mänginud, nii et ma tean neid hästi ja ka Võrno on meeldivalt üllatanud. Väga sobiv koosseis on!

Hannes: Minu jaoks on kõige üllatavam see, et eks need inimesed, kellega koos me laval oleme, nemad on juba aastakümneid teatrivagusid kündnud ja näinud ka igasugust publikut. No ja eks mulgi on tulnud seda ette, et olen näinud igasugust publikut. Aga selles mõttes, et näha publikut, kes on tulnud meie santi suve ja ilma trotsides sellegipoolest kohale, kannatlikult oma varjude või kiledega sajuses ilmas istunud... See näitab ikka eestlase kultuurilembust ja visadust. Meenutagem kas või tänavust tantsupidu, kus taevaisa ei halastanud, aga alla ei andnud ka tõeline eestlane. 

Väljas on tõesti külm, miks puhvetis konjakit külmunud varestest vaatajatele ei pakuta?

Eestlane võtab oma konjaki juba enne etendusele tulekut, kodus. On igal juhul odavam ka.  

Teil endil paistab ka raudne tervis olevat, et igal õhtul külmas või vihmas suudate mängida. Kas te ise vahel konjakit lava taga külmarohuks ei võta?

Ei! Me oleme täiskarske tuur. Karske ja karastunud. 

Kas tükk tüki järel läheb aina paremaks?

20 etendust on seljataga, kus on olnud kõige kuumem publik?

Raivo: Kõige toredam oli mängida Mõisakülas. Aga põhjuseks võis olla ka see, et tol päeval oli kõige suvisem ilm Eestimaal. Vaikne ja soe õhtu.  

Hannes: Mind on sütitanud alati Paide publik. Ma ei tea millest see johtub, aga Kesk-Eesti rahvas on kohe teistmoodi, ausalt. 

Tegu on küll komöödiatükiga, aga kas iga sellise komöödia taga peitub ka tõemoment?

Anne: Muidugi on see komöödia ja ma ei taha ühtegi tükki sildistada, aga ta on satiiriline ja absurdne komöödia.

Mõni kõige rõõmustavam hetk etenduselt? Tuleb meelde mõni algus või lõpp või keskpunkt meelde, mis jääb just seda tuuri iseloomustama?

Väga hea omavaheline klapp ja südamlikkus, see kõik on väga sümpaatne.

Etendused saavad kohe, kohe läbi. Mis teie järelejäänud suvest edasi saab? 

Hannes: 22. juulil on viimane etendus ja mina hakkan peale 25. juulit autosalonge läbi kammima, et uus auto osta ja olen kuulnud, et osa meist on mõelnud ka suurema ja uhkema korteri ostmise peale. Eks see suvetuuril teenitud raha tuleb kuidagi ju ära kulutada. 

Etendust on juba mängitud 20 korda, ees ootab kaks viimast etedust, Paides ja Arukülas. Tuur jätkab samas koosseisus alates novembrist, siis juba siseruumides.  

Piletid etendusele on müügil Piletilevis!