Inimesed

KUU, TAAR JA LEIF ERIK JOHANN - Eesti kuulsused panevad tänavu lastele väega nimesid  (70)

Õhtuleht, 21. juuli 2017 04:00
Ants Lusti, Veronika Portsmuth ja nende tütar Ingel Miina.Foto: Sigrid Peterson

Käesoleva aasta esimene pool on toonud pereõnne paljudele Eesti kuulsustele, kelle pere on täienenud ühe või lausa mitme ilmakodaniku võrra. Õhtuleht teeb ülevaate, milliste tuntud inimeste pere on aasta esimeses pooles täienenud ning milliseid nimesid on lastele pandud.

Talvebeebid

Aasta algul tervitasid tippujujad Tess Grossmann ja Pjotr Degtjarjov tütar Elizabethi. Tess rääkis ajakirjale Pere ja Kodu, et sünnitus kestis vaid kolm tundi, kuid tuhud see-eest lausa neli päeva. Kuna Tess ja Pjotr on eri rahvusest, mõtlesid nad kohe, et nimi võiks sobida nii eesti kui ka vene keeles. „Elizabeth ehk vene keeles Jelizaveta oli esimene nimi, mida Tess mulle pakkus, ja see tundus kohe õige. Huvitav asi selle nimega – millele me ise üldse ei mõelnud, aga vanemad hiljem mainisid – on see, et 18. sajandil oli Venemaa keisrinnaks Jelizaveta Petrovna, Peeter I tütar,“ rääkis Pjotr.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2018
Liisi Koikson ja Mari Jürjens: emaksolemise alguses töötab aju hoopis teistmoodi – lülitab end nii välja, et noodikirja lugeminegi unub ära!
16.09.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Pärast lapse sündi supervormis Anni Rahula: muud salanippi polegi kui geenid
21.08.2017
TV3 VIDEO | Märt Pius pisitütrega Eestimaal suvitamisest: üsna konarlik ja keeruline on see olnud
09.08.2017
Marten Kuningas: mul on hea meel, et poeg saab Käsmus sirguda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee