Toimetas Greete Kõrvits 17. juuli 2017 19:24
TV3 kohtus Berliinis elava Kristi Künnapasega, kes töötab ämmaemandana. Kristi sõnul saavad naised Saksamaal üha vanemas eas emaks, mis toob kaasa mitmeid terviseprobleeme.

Saksamaal on ämmaemandatest suur puudus. Noorel Eesti naisel käis töö otsimine libedalt: kõikides haiglates kutsuti ta otsekohe intervjuule, nüüd töötab ta mainekas ülikoolihaiglas. "Palk jääb vahemikku 2000-3000," kirjeldab ta. Elamise peale kulub tal kuus 600 euro ringis.

Kristi on oma lühikese kogemuse jooksul (Kristi elab Saksamaal selle aasta veebruarist) juba tähele pannud, et Saksa naised sünnitavad sageli hilises eas. Kolmekümnendate eluaastate lõpus-neljakümnendate alguses esmasünnitajad on täiesti tavaline nähtus. Naised soovivad last saada siis, kui neil on võimalik lapsele ka head elu pakkuda. Seetõttu arvab Kristi ka, et Saksa rasedatel on eestlannadest emadega võrreldes rohkem terviseprobleeme.

Kuigi elu on igati hea, tunnistab Kristi, et igatseb Eesti toitu, mis on palju looduslikum ja hoopis teise, õigema maitsega.

Kommentaarid  (43)

18. juuli 2017 14:55
ikka minema! Ja ajakirjanikud aina kirjutavad nendest kui kangelastest"! Vist seepärast,et siis on põhjust välismaale tööreisile sõita ja seda mitte omal kulul Mis eeskuju annab see noortele koolilõpetajatele? Eks ikka selle,et Eestisse jäämine on tobe j avaid äpudele ja lollidele Iga asjalik ,edasipüüdlik ,siirdub välismaale Mis sest ,et teeb seal sibitööd ja saab vähem palka,kui kohalöik,aga Eesti olusid arvestades on palk ikka parem.
Pigem kirjutage tublidest eestimaa inimestest,kes siin hakkama saavad Kodu on vaid üks Muidu ei eristu te kuidagi Süüria pagulastest.
Mutt 18. juuli 2017 11:09
Ilus, ilus. Alati võivad noored minna mujale tööle. Aga.. kui siin on saadud korralik haridus, siis peaks vähemasti selle hariduse saamise eest ka Eestisse midagi panustama. Kes soovib minna kohe pärast kooli, võibki minna, aga enne tuleb tagasi maksta siis kulutatud maksumaksja raha. Või mingi sundaja siin töötama koolis saadud hariduse eest. On seda palju tahetud?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS