Esmakordselt Eestis! Kristallidega sütelkõnd suurel pühitsetud pikal rajal!
Anu Saagim 8. juuli 2017 20:33
Kristallidega sütelkõnd suurel pühitsetud pikal rajal! Hingepildi maalimine söega. Avaloni Ohvrileiva söömise riitus. Kuldne soovide sammas läbi tule energia, Tom Valsbergi ja Jane Kruusi väelaulude kontsert ja trummimeditatsioon. Seda kõike saad nautida 25. juulil vahemikus 18.00 – 21.30 Adila Campis.

Esmakordselt Eestis korraldavad kolm keskust kristallidega sütelkõnni. Kogu tseremooniat juhendab Avaloni õde Heli Ayera Salf. Tuleriida plats puhastatakse, pühitsetakse ja luuakse kristallidest vundament. Kohale tuuakse ka suureed ametüstgeoodid. Tuleriida laovad osalejad ise läbi vaikuse liini ehk puuhalud antakse teineteise käest kätte järjekorras, nii et iga halg riidas, käib osaleja käest läbi. Sinna sisse põimitakse soovid ja energiad mida saadetakse taevasse läbi tule energia. 

Sütelkõnd on iidne riitus, mida on inimesed tuhandeid aastaid teinud keha energeetiliseks puhastamiseks, võimsa ühenduse loomiseks universumi energiatega. Väesambad, mis on kaunistanud esivanemate kultuskohtasid, on energiate võimendamise ja kõrgemate hingedega suhtlemiseks. Tseremooniate kaudu saab kogeda võimsaid energeetilisi protsesse,

Kas olete mõelnud, miks kõikides kultuurides kasutatakse altaritel ja pühitsustel elavaid lilli?

Esmakordselt korraldab Heli Avalonide ohvrileiva söömise rituaali, mille protsess tuleb osalejatele üllatusena. Tulele antakse maailma tähtsaim and - leib, et ta põletaks ohvrimeelsuse, enesehaletsemise ja mitteväärtustamise. Rituaali käigus saab inimene loobuda energiatest ja oma mustritest mis segavad elada ja ei lase tal teha enda jaoks kasulikke otsuseid. Taasluuakse enesekindlust, enda väärtustamist ja armastust mida ka teistele jagada.

Ühise energiaga luuakse jõud ja kutsutakse kohale kõik loodusväed.

Puuriida põlemise ajal maalitakse oma hingepilt söega, juhendajaks Vello Rooveer. (Vello on mees, kes on Eestis restaureerinud ja ehitanud 16 kirikutorni, oma kätega valmistanud  Vana Toomase ja paigutanud selle ka ise Raekoja torni tippu.) Söepildi maalimisega kaasneb lugu ja protsess, mida saab enne riidal kõndimist tulel ka põletada.

Õhtu sisaldab Tom Valsbergi ja Jane Kruusi väelaulu kontserti. Kontserti saab lihtsalt nautuda ja saab  ka tantsida,  tunda ennast täiesti vabalt.

Ühisjõuga luuakse kuldne soovisammas (kuldsete lintidega) oma elu parendamiseks, mis manifesteeritakse läbi tule energia. Sammas on umbes 1,5 meetrit kõrge. 

Pärast sütelkõndi tehakse võimas küünalde ring ja trummimeditatsioon, kus kinnitatakse kõik hea, mis rituaali käigus saadud. Tänatakse ja saadetakse ära kutsutud väed, juuakse maataimedest  teed. 

Asukohaks on üliväekas ja looduskaunis koht, soode ja iidsete puudega  Adila Camp, mis asub 45 km Talllinnast. 

Tegevuskava, asukoha ja registreerimisinfot vaata 
http://www.taevasjamaa.ee/sutelkond-ning-vaelaulud/

Antud rituaalidega õhtu õnnestumiseks on vaja ka kõikde osalejate pühendumist. Seega on olemas väike nimekiri mida kaasa võtta , et õhtu õnnestuks täiega. 

Esmakordselt Eestis! Kristallidega sütelkõnd suurel pühitsetud pikal rajal!

Kaasa võtta:

-  tee joomiseks oma kruus (me ei kasuta ühekordseid nõusid)

-  lillekimbuke tuleanniks, võib korjata ka põllulilli (lilletseremoonia)

-  riida süütamiseks klambriteta tavalised ajalehed (et ei torgiks jalgu) klambrid võivad torkida ja kuumenedes naha sisse sulada. Tähtis!!!

-  lõputseremooniaks õueküünal

-  süütamiseks tikud või mingi süütamise vahend

-  trummid ja/või tinksad (kellel on), et protsessi võimendada

-  kes lähevad sütele kõndima: pehmed vahetussokid (kuna jalgu ei pesta hommikuni, siis tõmmatakse tahmastele jalgadele magamiseks sokid). Võib kaasa võtta paberrätikud jalgade kergeks puhastamiseks

-  soojad ja mugavad riided, sest põhiüritus toimub õues

-  kirjutusvahend, et kirjutada oma soove

-  hea tuju.

Tuli on saatnud inimkonda aegade algusest. Tuld kardetakse ja tuld austatakse. Armasta tuld ja tuli armastab sind. Austa tuld ja tuli austab sind. Tuli loob energiat ja tuli on ise energia.