Neljapäevast pühapäevani toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII Keskaja PäevadFoto: Viktor Burkivski
Anu Saagim 7. juuli 2017 23:02
Neljapäevast pühapäevani toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII Keskaja Päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutub jälle õitsvaks hansalinnaks.

Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, lisaks toimuvad mitmed suuremad ettevõtmised- nagu turniir ja karneval.

Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugeimad külalised, ansambel Bordo Sarkany, on saabumas Keskaja Päevadele Ungarist, tantsutrupp Monpalsier Dance Company Venemaalt ja üles astub ka Poeta Magica Saksamaalt.

Neljapäevast pühapäevani toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII Keskaja Päevad Foto: Viktor Burkivski

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal Rändav lodjakoda, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Neljapäevast pühapäevani toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII Keskaja Päevad Foto: Viktor Burkivski

Neljapäeval toimus ka avatseremoonia Raekoja platsil, sellele järgnenud ühise rongkäiguga liiguti turniiri toimumispaika Väikese-Rannavärava bastioni kõrvale. Mõõtu võtsid ratsanikud ja vibukütid, pakuti sööki-jooki, oma osa andsid muusikud, tuleneelajad ja narrid.

7. ja 8. juulil õhtutel saab kuulata Katariina kirikus keskaja muusika kontserte ansamblitelt Triskele ja Rondellus. 8. juulil saab aga muusikat, tantse, sööki ja jooki nautida Hopneri majas toimuval lõbusal  karnevalil.

Toimub ka mitmeid ajaloomatku, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

Täpsema programmi ja info leiab www.folkart.ee

Keskaja päevi korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit.

Vaata mahukat pildigaleriid ja videot!