Inimesed

"Tere, Teile on Telegram!" Anu Saagim kurdab alkoholitüdimuse üle. Mis võiks olla alternatiiv? (23)

Anu Saagim, 6. juuli 2017 13:14
Tere! Teile on Telegram! Osa 3 Anu Saagim, Einar Kuusk, Mariann Joonas, Hando Tõnumaa Foto: Jörgen Norkroos
Neljandas konspirituaalse uudisteportaali Telegram saates "Tere, Teile on Telegram!" arutame terviseteemadel, täpsemalt siis metsade, maa ja inimeste tervise üle. Stuudios on taas Õhtulehe loovjuht Anu Saagim ning Telegrami asutajad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa. Esimeseks külaliseks on keskkonnaaktivist ja Eestimaa Roheliste juht Züleyxa Izmailova, kellega võetakse ette metsa ja maa tervis - täpsemalt siis eelmisel nädalal president Kersti Kaljulaidi poolt heaks kiidetud seadused, mis annavad nii suuremale metsaraiele kui ka Rail Balticule rohelise tule. Saate teises osas saab sõna Keiu Roosimägi, jurist, kes on abistajaid ja abivajajaid ühendav veebikeskkonna Helpific üks asutajaid. 2014. aastal loodud iduettevõte arendab veebipõhist tugikeskkonda inimestele, kel igapäevatoimingute tegemiseks on abilist vaja, näiteks eakatele ja erivajadusega inimestele transporditeenuse või majapidamistoimingute osutamine.

Tänaseks on platvormi vahendusel abilise leidnud juba ligi 300
inimest. Portaali vajalikkus on eriti aktuaalseks tõusnud praegu, kui
tööhõivereformi tõttu on ajutiselt abita jäänud väga paljud suurte
terviseprobleemidega inimesed ja kus riik ei aita, seal tuleb mängu
kodanikuühiskond.

Tere! Teile on Telegram! Tags: Anu Saagim, Einar Kuusk, Osa 3, Tere! Teile on Telegram! Foto: Jörgen NorkroosLisaks, kuna Anu on kolmes esimeses saates kurtnud alkoholitüdimuse üle ja võtnud jutuks kanepi, alustame uut rubriiki "Mida Anu Saagim võiks tarbida alkoholi asemel?".

Kas Anule antakse proovimiseks kanepit või hoopis midagi muud põnevat, seda näed juba täna kell 18 Õhtulehe Facebooki lehel. 

ZÜLEYXA IZMAILOVA Foto: Alar Truu

Kes on  Züleyxa Izmailova?

Ta on Eesti ajakirjanik, keskkonnaaktivist ja poliitik. Ta ema on eestlane, isa aserbaidžaanlane. Ta elukaaslane on eestlane, neil on kaks last. Aastal 2016 valiti Züleyxa ajakirja Anne & Stiil aasta naiseks. 

Tänavu märtsis valis Eestimaa Roheliste üldkogu oma uueks juhiks Noorte Roheliste liidri ja looduskaitsja Züleyxa Izmailova.

"Minu eesmärgiks, nagu paljudel teistelgi rohelistel, on ökoriik. See tähendab muuhulgas laste ja eakate vaesusprobleemi lahendamist, kohaliku pestitsiidide-vaba toidu pakkumist haridus- ja raviasutustes ning üleminekut hajusa taristuga taastuvenergiale. Leian, et riigi väiksust silmas pidades on praegune olukord lubamatu ning senisest riigijuhtimisest tulenev ohustab otseselt meie keele ja kultuuri püsimajäämist. Me tahame, et juba sügisestel valimistel pöörataks omavalitsuste areng tervikliku maailmavaate, õnnelike inimeste ja loodusega kooskõlalise kodukandi loomise suunas," rääkis Izmailova BNS-ile.

Erakond on otsustanud osaleda kohalike omavalitsuste valimisel oktoobris Tallinnas oma nimekirjaga. Teistes piirkondades, sealhulgas Tartus osalevad Eestimaa Rohelised kandidaadid valimisliitude töös.

Keiu Roosimägi

Kes on Keiu Roosimägi?

Keiu juhib Tallinna ja Harjumaa puuetega naiste ühingut ning tahab oma töö kaudu muuta ühiskonda puuetega naiste suhtes tolerantsemaks ja puuetega naisi julgemaks ning ettevõtlikumaks. Paralleelselt on naisel käsil mitu projekti – näiteks teeb ta erivajadustega naiste naiselikkusest dokumentaalfilmi, arendab vabatahtliku abistaja mobiilset rakendust, planeerib puuetega naistest sotsiaalkampaaniat “Mida Sina minust arvad?” ja loodab ellu viia plaani puuetega naisi kaasavat moesõust. Oma tegevuse eest sai Keiu autasu ka Eesti Puuetega Inimeste Kojalt.

Seda kõike teeb Keiu töö kõrvalt, kus tal on kanda tegevjuhi ja juristi kohustused. Naine asutas oma õigusbüroo ning soovib anda oma panuse sotsiaalse ettevõtjana, pakkudes võimalusel kvalifikatsiooni ja võimeid omavatele puuetega juristidele väärilist tööd õiglase tasu eest. Üks moto, mida Keiu ettevõtjate seas propageerib, kõlabki “Õiglus pole puudega”.

Keiu teab, mida tähendab elu puudega – naine põeb keerulise nimega geneetilist haigust neurofibromatoos (NF), mille süptomid võivad olla väga erinevad alates kasvajaliste moodustiste tekkest kogu kehas, lõpetades luude arenguhäiretega.

“Mul ei ole reaalselt aega mõelda oma olukorrale… Lihtsalt tegutsen, sest kui mitte mina, siis kes, ja kui mitte nüüd, siis millal. Kuidas, seda küsimust mul ei teki, sest minu sõnavaras puuduvad sellised mõisted nagu takistus, aga, kui, ehk, võib-olla, oleks, poleks jne. Me kõik sünnime ja sureme, kuid vahepeal võime teha kõike, mida soovime.

Jälgi saadet "Tere, teile on Telegram!" igal neljapäeval kl 18 Õhtulehe Facebooki lehel.

Samal teemal

31.08.2017
„TERE, TEILE ON TELEGRAM!“: Saagim tarbis otse-eetris taas keelatud ainet!
23.08.2017
„Tere, teile on Telegram!“ | Igal naisel on rääkida mõni ahistamiskogemus. Miks see nii on?
16.08.2017
OTSE | "Tere! Teile on Telegram!" - ravikanep peab jõudma seda vajavate patsientideni
16.08.2017
„Tere, Teile on Telegram!“ - ravikanep peab jõudma patsientideni!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee