Inimesed

Tallinn muutub taas õitsvaks hansalinnaks (6)

Toimetas Denes Kattago, 3. juuli 2017 16:07
Foto: Teet Malsroos
Eesti rahvakunsti ja käsitöö liidu eestvedamisel toimuvad 6.- 9.  juulini Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutub jälle õitsvaks hansalinnaks.

Keskaja päevade südameks on meistrite turg Raekoja platsil, lisaks toimuvad mitmed suuremad ettevõtmised nagu turniir ja karneval.

Samal teemal

Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugeimad külalised, ansambel Bordo Sarkany, on saabumas Ungarist, tantsutrupp Monpalsier Dance Company Venemaalt ja üles astub ka Poeta Magica Saksamaalt.

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal rändav lodjakoda, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Neljapäeval, 6. juulil kell 18 toimub avatseremoonia Raekoja platsil, sellele järgneva ühise rongkäiguga liigutakse turniiri toimumispaika Väikese Rannavärava bastioni kõrvale. Mõõtu võtavad ratsanikud ja vibukütid, pakutakse sööki-jooki, oma osa annavad muusikud, tuleneelajad ja narrid.

7. ja 8. juulil õhtutel võib kuulata Katariina kirikus keskaja muusika kontserte ansamblitelt Triskele ja Rondellus. 8. juulil saab aga muusikat, tantse, sööki ja jooki nautida Hopneri majas toimuval lõbusal  karnevalil.

Toimub ka mitmeid ajaloomatku, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

Täpsema programmi ja info leiab www.folkart.ee

Samal teemal

12.07.2019
GALERII | Vaata, kui palju maksab hinnaline käsitöökaup keskaja päevadel!
11.07.2019
GALERII | Keskaja päevad said meeleoluka alguse!
07.07.2017
PILDID JA VIDEO | Niguliste kiriku kõrval toimetab keskaja küla
08.07.2016
GALERII | Keskaja päevadel saab süüa, juua, proovida selga ehtsat rüütlikostüümi ja näha keskaegset sepistamist