
Into the Valley on Rootsist alguse saanud festival, mis toob alati kokku house- ja techno-muusika täielikud tipud. Aastast 2015 Rootsis endises lubjakivikarjääris asuvas Dalhalla amfiteatris toimunud festival otsustas oma haaret laiendada ning toimub 2017. aastal lausa kuues erinevas paigas maailmas: Rummu karjääris, Nynashämni mahajäetud tsemenditehases, The Castle of Good Hope’i nime kandvas kindluses Kaplinnas ning kolmes teises kohas, mis on veel avaldamisel.
Rummus toimunud üritusel astusid esinejatena teiste seas näiteks üles Vene päritolu DJ Nina Kraviz, Jeff Mills ja Dixon, techno-skeene tõelised raskekaallased Marcel Dettmann ja The Black Madonna, legendaarse Belgia plaadifirma R & S üks asutajatest Renaat Vandepapeliere ning nende nimede kõrval oli ka kohalik tegija KASK. Lisaks veel Anna Hanna, Cassy, Praslesh, Midland ja mitmed teised. Ühtekokku esines neljal eri laval 69 muusikut.
Korraldajate sõnul oli rahvast kokku tulnud 50st eri riigist
Tõepoolest, peoplatsil ringi liikudes tabas kõrv enim inglis-, rootsi- ja prantsuskeelset jutuvada. Ka festivali peakorraldaja Mattias Hedlund kinnitas, et kõige usinamad piletiostjad tulidki Saksamaalt, Itaaliast, Inglismaalt, Rootsist, Soomest ja Venemaalt ning valdav osa festivalikülastajaid olid tõepoolest välismaalased. Eestlased moodustasid vaid umbes kümme protsenti pidutsejatest. "See oli eestlastele hea võimalus turundada oma riiki maailmas," arvas ürituse korraldaja.
Kuigi päev enne ürituse algust lahvatas uudis, et festival jäi ootamatult turvameeskonnata, kuna korraldusmeeskond ei olevat olnud suutnud algselt festivali turvama palgatud Meeskond Security OÜ'ga nõuetekohast lepingut täita, siis festivali teiseks päevaks oli probleem lahendatud ja käed löödud hoopis turvafirmaga ARES Security, kes külastajate heaolu ning turvalisuse eest ka suurepäraselt hoolt kandis.
Piletid olid kallid, kuid tänu sellele ka rahvas normaalne
"Kui esimese päeva pilet maksis viiekümne euro ringis, siis järgnevate päevade eest tuli välja käia pea sada eurot per nuppi. Ja jumal tänatud," ütles üks peol viibinud tuntud ürituste korraldaja. "Tänu sellele, et piletihind kõrge, pole siin ringi vaarumas ja oksendamas rullnokki ega kaklushimulisi vene pätte. Vaadake ringi, inimesed ümberringi käituvad tsiviliseeritult! Juuakse ka nagu normaalsed inimesed, mitte nagu ahvid. Kas te näete siin ühtegi purukspekstud pudelit või molli saanud pidulist!"
Ka Prike Baltikumi müügijuht ja eksklusiivsete šampanjapidude korraldajal Evely Ventslil jagus toimunu kohta vaid kiidusõnu. "Uskumatu, tulin siia juba neljapäeval, kui ilm oli eriti kehv, aga pidu oli vägev. Vau, kui palju ilusaid inimesi! Esinejad on megad, ürituse korraldajad on tasemel, rahvas on vahva - sellist pidu pole ammu Eestis toimunud!"
See ei ole mingi tablapidu!
"Paljude arvates on taoliste alternatiivpidude näol tegu nn tabletipidudega. Olen siin juba kolmandat päeva, aga ühtegi narkouimas tegelast pole veel trehvanud," kommenteeris peomelu üks baaridaamidest. "Okei, osa teevad savu, aga so what! Vähemalt on need tüübid võrreldes joodikutega väga rahumeelsed ja viisakad."
Anu Saagim rääkis: "Käisin minagi sel toredal peol ja tuleb tõdeda, et kui esialgu krimpsutasin nina kehva ilma ja kõrge piletihinna pärast, siis asjatult. Nii rahumeelset, kuid samas hoogsat alternatiivpidu on viimasel ajal haruharva kogetud. Ma ei tea, kas põhjuseks on tõesti krõbe piletihind või hoopis nii teistmoodi kosmopoliitne seltskond, aga ühtegi ebameeldivat või häirivat intsidenti peo jooksul tõesti polnud. Ja mis kõige toredam, bussid transportisid pühapäeval kõik maraton-pidulised turvaliselt pealinna tagasi. Aitäh korraldajatele ja rohkem selliseid normaalseid pidusid Eestisse paluks!
Kommentaarid (9)