Tantsumuusika festival Into Valley Rummu karjäärisFoto: Robin Roots
Anu Saagim 3. juuli 2017 13:11
29. juunist kuni 1. juulini toimus Rummu karjääris elektroonilise tantsumuusika festival Into the Valley. Vaatamata esialgsetele viperustele sai pidu raju avapaugu ja jõudis ka õnnelikult finišisse. Kohal käinud pidulistel jagub vaatamata kehvale ilmale toimunu kohta vaid kiidusõnu. 

Into the Valley on Rootsist alguse saanud festival, mis toob alati kokku house- ja techno-muusika täielikud tipud. Aastast 2015 Rootsis endises lubjakivikarjääris asuvas Dalhalla amfiteatris toimunud festival otsustas oma haaret laiendada ning toimub 2017. aastal lausa kuues erinevas paigas maailmas: Rummu karjääris, Nynashämni mahajäetud tsemenditehases, The Castle of Good Hope’i nime kandvas kindluses Kaplinnas ning kolmes teises kohas, mis on veel avaldamisel.

Rummus toimunud üritusel astusid esinejatena teiste seas näiteks üles Vene päritolu DJ Nina Kraviz, Jeff Mills ja Dixon, techno-skeene tõelised raskekaallased Marcel Dettmann ja The Black Madonna, legendaarse Belgia plaadifirma R & S üks asutajatest Renaat Vandepapeliere ning nende nimede kõrval oli ka kohalik tegija KASK. Lisaks veel Anna Hanna, Cassy, Praslesh, Midland ja mitmed teised. Ühtekokku esines neljal eri laval 69 muusikut.

Korraldajate sõnul oli rahvast kokku tulnud 50st eri riigist

Tõepoolest, peoplatsil ringi liikudes tabas kõrv enim inglis-, rootsi- ja prantsuskeelset jutuvada. Ka festivali peakorraldaja Mattias Hedlund kinnitas, et kõige usinamad piletiostjad tulidki Saksamaalt, Itaaliast, Inglismaalt, Rootsist, Soomest ja Venemaalt ning valdav osa festivalikülastajaid olid tõepoolest välismaalased. Eestlased moodustasid vaid umbes kümme protsenti pidutsejatest. "See oli eestlastele hea võimalus turundada oma riiki maailmas," arvas ürituse korraldaja. 

Kuigi päev enne ürituse algust lahvatas uudis, et festival jäi ootamatult turvameeskonnata, kuna korraldusmeeskond ei olevat olnud suutnud algselt festivali turvama palgatud Meeskond Security OÜ'ga nõuetekohast lepingut täita, siis festivali teiseks päevaks oli probleem lahendatud ja käed löödud hoopis turvafirmaga ARES Security, kes külastajate heaolu ning turvalisuse eest ka suurepäraselt hoolt kandis. 

Tantsumuusika festival Into the Valley Rummu karjääris Foto: Robin Roots

Piletid olid kallid, kuid tänu sellele ka rahvas normaalne

"Kui esimese päeva pilet maksis viiekümne euro ringis, siis järgnevate päevade eest tuli välja käia pea sada eurot per nuppi. Ja jumal tänatud," ütles üks peol viibinud tuntud ürituste korraldaja. "Tänu sellele, et piletihind kõrge, pole siin ringi vaarumas ja oksendamas rullnokki ega kaklushimulisi vene pätte. Vaadake ringi, inimesed ümberringi käituvad tsiviliseeritult! Juuakse ka nagu normaalsed inimesed, mitte nagu ahvid. Kas te näete siin ühtegi purukspekstud pudelit või molli saanud pidulist!"

Ka Prike Baltikumi müügijuht ja eksklusiivsete šampanjapidude korraldajal Evely Ventslil jagus toimunu kohta vaid kiidusõnu. "Uskumatu, tulin siia juba neljapäeval, kui ilm oli eriti kehv, aga pidu oli vägev. Vau, kui palju ilusaid inimesi! Esinejad on megad, ürituse korraldajad on tasemel, rahvas on vahva - sellist pidu pole ammu Eestis toimunud!"

Tantsumuusika festival Into the Valley Rummu karjääris. Kohal oli ka muusik Mikk Mäe Foto: Robin Roots

See ei ole mingi tablapidu!

"Paljude arvates on taoliste alternatiivpidude näol tegu nn tabletipidudega. Olen siin juba kolmandat päeva, aga ühtegi narkouimas tegelast pole veel trehvanud," kommenteeris peomelu üks baaridaamidest. "Okei, osa teevad savu, aga so what! Vähemalt on need tüübid võrreldes joodikutega väga rahumeelsed ja viisakad."

Tantsumuusika festival Into the Valley Rummu karjääris. Anu Saagim & Co - varahommikune kojuminek Foto: Robin Roots

Anu Saagim rääkis: "Käisin minagi sel toredal peol ja tuleb tõdeda, et kui esialgu krimpsutasin nina kehva ilma ja kõrge piletihinna pärast, siis asjatult. Nii rahumeelset, kuid samas hoogsat alternatiivpidu on viimasel ajal haruharva kogetud. Ma ei tea, kas põhjuseks on tõesti krõbe piletihind või hoopis nii teistmoodi kosmopoliitne seltskond, aga ühtegi ebameeldivat või häirivat intsidenti peo jooksul tõesti polnud. Ja mis kõige toredam, bussid transportisid pühapäeval kõik maraton-pidulised turvaliselt pealinna tagasi. Aitäh korraldajatele ja rohkem selliseid normaalseid pidusid Eestisse paluks! 

Tantsumuusika festival Into the Valley Rummu karjääris Foto: Robin Roots

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

ave christus rex 3. juuli 2017 18:56
vaadates valdava hulga inimeste füsionoomiat, võib põgusal pilgul järeldada, et tegemist oli kõvasti parema üritusega neist, mille galeriid samuti meediast läbi jooksnud (jaanipeod, hard rock laager, retrofest vms jm), kus valdavad madalaubalisus, ülekaalulisus ja muud märgid füüsilistest ja vaimsetest hälbimustest
4. juuli 2017 09:23
Vaimselt hälbinud? muidu on siin jah ilusamad inimesed, aga sellepärast, et nad on kasitumad, pead pestud vms.
orthodoxia i thanatos 4. juuli 2017 17:51
mitte ainult, selles midagi sügavamt kui lihtsalt kasimatus - neil teistel üritustel inimesed silmad peas punnis ja kõõrdi, silmad kas liiga lähestikku või lahku, kolp lopergune, pealtnäha arengupeetus
Konn 3. juuli 2017 17:56
Kuidas saab nimetada muusikaks asja kus pole kasutatud ühtki muusikariista, nagu trumm, kitarr viiul jne... ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS