Inimesed

ÜLEVAADE: millist EV100 linateost filmitakse kõige kauem, kuhu valiti peaossa kõhubeebi, mitu animaatorit loob Lotte-maailma?

Kuidas käib käsi Eesti 100. sünnipäeva filmidel?  (1)

Jaanus Kulli, 1. juuli 2017, 04:00
ESIMENE PÄÄSUKE: «Seltsimees lapse» esimesed võtted toimusid mullu augustis, viimased stseenid filmiti 18. mail Tallinna Raekoja platsil. Linateos jõuab vaatajate ette vähem kui kuu pärast Eesti vabariigi 100. aastapäeva. Pildil Helena Maria Reisner peategelase Leelona.Foto: Priit Greip

Filmikonkursil Eesti Vabariik 100 sai mullu märtsis Eesti Filmi Instituudilt tootmisrahastuse kuus linalugu: viis mängufilmi ja üks animatsioon. Teeme vahekokkuvõtte. Kuidas juubelilinateoste valmimine sujub ja millal need vaatajateni jõuavad? Mis saab aga toetuseta jäänud filmiideedest?

Eesti Filmi Instituudi (EFI) rahastuse toel on praegu tegemisel režissöör Moonika Siimetsa „Seltsimees laps“, Kaspar Koka „Põrgu Jaan“, Tanel Toomi „Tõde ja õigus“, režissöör, Liina Triškina-Vanhatalo „Võta või jäta“, Anu Auna lastefilm „Eia jõulud Tondikakul“ ning Janno Põldma ja Heiki Ernitsa täispikk joonisfilm „Lotte ja kadunud lohed“.

„Filmide valikus on tunda ajalist ja temaatilist haaret – sajanditetagusest surutisest kuni päris meie aja ja meie probleemideni,“ kommenteeris sõelale jäänud projekte eelmisel aastal EV100 juhtrühma esimees ja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, kes kuulus tootmistoetuse taotlusi hinnanud ekspertkomisjoni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. august 2018, 11:37
TREILER | EV100 mängufilm „Põrgu Jaan“ jõuab oktoobri alguses kinodesse
9. märts 2018, 00:02
„Esimest korda Eesti teleajaloos on sarja tegemiseks antud aega!“
29. jaanuar 2018, 11:03
GALERII | Tallinna vanalinnas võeti üles filmi „Eia jõulud Tondikakul“ avastseen
29. jaanuar 2018, 00:01
GALERII | „Lapsed on võtteplatsil kõige tublimad. Kogu aeg peab tagant torkima, et äkki lähme korra sooja.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee