Inimesed

Palju õnne! Siim Rast tõi Valgevenes toimunud jõutõstmise MM-ilt pronksi  

Anu Saagim, 30. juuni 2017 11:17
Siim Rast tõi Valgevenes toimunud jõutõstmise MM`ilt pronksi ja üldarvestuse kuuenda koha
14.-25. juunini Valgevenes Minskis toimunud  2017. aasta klassikalise jõutõstmise maailmameistrivõistlustel sai Eesti jõutõstja Siim Rast meeste kehakaalus 120+ jõutõmbes pronksmedali ja üldkokkuvõttes kuuenda koha kogusummaga 940 punkti, mis on ka uus Eesti rekord.

Enne võistlust ütles maailmameistrivõistlusteks juba detsembrist saati treeninud Siim Rast, et on selleks oma elu parimas vormis. "Treeningud on sujunud ning kindlasti tahaks kogusummaks sinna 950 kanti teha," lubas ta.

Samal teemal

Treener Kaido Leesmann, kes on ka Eesti jõutõsteliidu president, lootiski just Siimult sellist tulemust saada, sest tal läks igati hästi nii ettevalmistusel kui ka kontrollvõistlusel. "Konkurendid olid väga kõvad ja dünaamiliselt arenenud, nagu igal aastal. Ameeriklane Ray Williams on muidugi klass omaette," rääkis ta.

Eestit esindas kuus sportlast. Noorteklassis saavutas Mihkel Ruut kaalus kuni 105 kilogrammi seitsmenda koha, Mark Kihu oli kaalus kuni 93 kilogrammi kümnes. Juunioride klassis saavutas Kermo Pärn kehakaalus kuni 74 kilogrammi üheteistkümnenda koha ning Masters 4 klassis saavutas meie veteransportlane Mihkel Laurits tubli komanda koha. Kuni 93-kilogrammiste meeste avatud klassis võistles ka Siim Sammalkivi.

Jõutõstmine on Kaido Leesmanni sõnul Valgevenes populaarne, nagu ka paljud muud jõu- ja kahevõitluse alad. Antud võistluste korraldusel oli taga Valgevene riik ning korralduslik ning läbiviimise pool oli treeneri hinnangul väga hästi korraldatud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee