VAIKO EPLIK Foto: Alar Truu
Õhtuleht.ee 27. juuni 2017 17:22
Tallinna suvi saab omale lisaks uue ja värske peokoha, mis kannab nime Laine ning ootab külalisi juba neljapäeval, 29.juunil kell 20.00.

Live-kontserdid, kokteilid, teravad elamused ja klubiõhtud läbi terve suve –  Laines on seda alternatiivsust, mida oli eile Berliinis ja täna hommikul Tallinnas. Alternatiivsust, mis on kiire kaduma, aga siin on veel elus.

29. juunil astuvad Laine klubis üles Vaiko Eplik ja Eliit. Plaate mängivad Liisi Voolaid, Kaarel Valter ja Janek Murd.

Vaiko Epliku nimi ei vaja tutvustamist. Kes Eestis teda ei tunne, seda oleks kohe päris huvitav teada. Lühidalt võiks tema kohta öelda – mitmekülgne muusik, andekas laululooja ja Jaan Pehki sõber. Kui rääkida vaid olulisemast.

DJ-de muusikavalik on võimsalt eklektiline pakkudes entroopiliselt õrna sissejuhatust ja õhtul kanget kütet. Nimega Janek Murd seostub Eesti Pops, aga ka mitmete eesti dokumentaal- ja mängufilmide muusika, kelle noodist tulevad vaid võluvad meloodiad. Nimega Kaarel Valter seostub Monopol Entertainmenti pidude lai plejaad: Kalamari Unioon, One Night In Bangkok jpt. Liisi Voolaid mängib muusikat, mis kõlab kui värske kookosmahl koos basskitarriga – garanteeritud, et sulatab kõik külalised ühte.

Laine klubi autoriteks on eelmisel aastal Telliskivi Loomelinnakus Punast Maja teinud noored kultuurihuvilised ettevõtjad: Tõnis Hiiesalu, Eerik Nõlvaku ja Madis Ligema. “Seitse kuud Punast Maja näitas, et meil siiski ei ole Tallinna linnas piisavalt kohti, kus linlased võiksid vabalt aega veeta ja kultuuri nautida,” kommenteerib Ligema. “Loomelinnaku Punane Maja läks remonti, aga me kolisime kultuurikilomeetri algusesse. Ja siin alles algab kõik!”

Laine klubi avab oma uksed kell 20.00 aadressil Sadama 25a, Tallinna Sadama matkelaevade terminalis, kus oli mullu Baloon Tallinn.

Avapeo pilet 7 eurot, täpse raha puudumisel 10 eurot.

Tulevased sündmused on kõige paremini jälgitavad klubi Facebooki lehel.