Kakumäel avati pidulikult uus merenduskeskusFoto: ERLEND STAUB
Anu Saagim 23. juuni 2017 08:24
22. juunil avati pidulikult Haven Kakumäe merenduskeskus - uusim väikelaevade sadam Eestis, avalik meelelahutusala koos purjetamiskeskuse, laste purjespordikooli, rannajalgpalliväljaku, rannatennise ja rannavõrkpalli väljakutega. Linti lõikasid majandusminister Kadri Simson ja tegevlinnapea Taavi Aas. Merel peetud lindilõikamist uudistasid sadakond külalist. 

 Haven Kakumäe tegevjuhi Neeme Kaarma sõnul tähistab Kakumäe merenduskeskuse avamine ühtlasi Tallinna senisest suuremat avatust merele. Üheks Kakumäe merenduskeskuse eeliseks paljude teiste jahisadamate ees on võimalus ühes kohas võtta vastu ja teenindada erineva suurusega väikelaevu nii suvel kui hoiustada neid talvel, sealhulgas superjahte, suuri aluseid, mis on kuni 30 meetri pikkused ja kuni neljameetrise süvisega. 

Ka on jahisadam purjetamiskeskusena ainulaadne, olles Soome lahe esimeseks tõeliseks purjetamisstaadioniks.

„Oleme esimene jahisadam, kus saab golfiautoga kaidele sõita, oma külalisi ja varustust transportida. Sellist teenust mujal Läänemere jahisadamates ei pakuta,“ tõstis Kaarma esile keskuses pakutavate teenuste unikaalsust. 

Haven Kakumäe merenduskeskuses saavad toimuma nii kohalikud kui rahvusvahelised regatid, match race võistlused, vee-etendused, mereteemalised kultuuriüritused ja muud spordivõistlused. Vastavatud keskuse lahutamatuks osaks on suuresti ekspordile suunatud väikelaevade hooldus- ja teeninduskeskus. Sadamas on võimalik kütusevarusid täiendada tunnustatud kodumaise operaatori Alexela tanklas.

Keskuse loomiseks on omanikud investeerinud 21 miljonit eurot. Merenduskeskuse lõplikul valmimisel on loodud kuni 200 uut töökohta, millega tõusetub Haven Kakumäe piirkonna suurimaks tööandjaks.